×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Siltums Rīgā atslēgts tikai 3,9% ēku

Foto: LETAFoto: LETA

Šobrīd Rīgā ir 295 ēkas, kas ir pārtraukušas apkures sezonu, aģentūrai BNS pastāstīja siltumapgādes uzņēmuma “Rīgas siltums” Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

Viņa norādīja, ka tādējādi apkures sezonu pārtraukuši 3,9% no kopējo namu skaita, kas izmanto centralizēto siltumapgādi Rīgā. Tostarp siltumapgādi pārtraukušas 90 dzīvojamās ēkas.

Rence arī atgādināja, ka gandrīz visos namos ir uzstādīti individuālie siltummezgli, kas ļauj siltumu patērēt racionāli un ekonomiski. “Siltummezglos temperatūru apkurei iespējams ieregulēt atbilstoši iedzīvotāju vēlmēm, ņemot vērā āra gaisa temperatūras svārstības. Tas praktiski nozīmē, ka, ārā paliekot siltākam, siltummezgls samazina vai pat atslēdz apkuri, tā samazinot siltumenerģijas patēriņu, bet, paliekot aukstākam, apkure automātiski pieslēdzas, lai iedzīvotājiem būtu silti un komfortabli,” skaidroja Rence un piebilda, ka apkures sezonu iespējams beigt pēc dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas, informējot par savu vēlmi namīpašnieku vai namapsaimniekotāju, kas savukārt norāda “Rīgas siltumam”, kurās mājas būtu jāatslēdz apkure.

“Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. No uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas 77% tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir apmēram 800 kilometru, no kuriem 74% atrodas “Rīgas siltuma” īpašumā. Kompānijas akcionāri ir Rīgas dome – 49%, Latvijas valsts – 48,995%, “Enerģijas risinājumi. RIX” – 2% un valsts uzņēmums “Latvenergo” – 0,005%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+