×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Siltums un gaišums koncertos “Es piederu tev – tu man”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās Ieva Grēvele, Normunds Zušs, Vitolds Gorņevs, Ingrīda Balode un Ingars Puncuļs.

Sākot no pirmās Adventes, 27. novembra, līdz pat Ziemassvētkiem, Latvijas pilsētās izskanēs sirsnīga un Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu pilna koncertprogramma “Es piederu tev – tu man”, kurā uzstāsies Normunds Zušs, Ingars Puncuļs, Ingrīda Balode, Ieva Grēvele un Vitolds Gorņevs.

Koncerta veidotāja Normunda galvenā ideja: “Bez lieka skaļuma un trokšņa, kaut uz brīdi klausītājiem dāvāt to sirds siltumu un mieru, kas mūs pārņem, laužoties cauri garākajām ziemas naktīm atkal pretī jaunai gaismai, pretī jaunai cerībai, pretī brīnumam. Muzikālais materiāls ir akustisks – tikai klavieres, ģitāra, flauta, perkusijas un balsis, kas vēl vairāk radīs siltuma un gaišuma sajūtu.”

Vitolds neslēpj: “Normunds jau sen domāja par šādu koncertprogrammu, un tad es pateicu: es to taisu! Mums bija ļoti veiksmīga “Galaktikas” koncertprogramma “Labvakar, draugi”, kuru nospēlējām vairāk nekā 40 koncertos. Pamanījām, ka ir cilvēki, kas trešo reizi klausās šo koncertu. Vēlējāmies katrā koncertā parādīt ko jaunu, bet ar katru koncertu tas bija grūtāk. Nekādi nevarējām pabeigt šo koncerttūri, jo piedāvājumu netrūka. Tā kā gaisā virmoja jauna ideja, tad bija iemesls apstāties, un tagad klausītājiem varam piedāvāt labi sagatavotu jauno programmu.”

Šī nav pirmā reize, kad grupas “Galaktika” puiši uzstājas ar kādu kopā. Arī šajā reizē ir trīs “Rēzeknes Zaļo pakalnu kora” dalībnieki. “Mums ir laba bāze – “Zaļo pakalnu koris”, no kura ir ko izvēlēties. Ir cilvēki, kas ir motivēti un gatavi strādāt. Lielais ieguldītais darbs ar kori tagad atmaksājas. Ja koncertprogramma būs gara, tad, iespējams, līdzās Ingaram, Ievai un Ingrīdai vēl kāds no kora dalībniekiem piedalīsies koncertos. Mēs esam kā liela zaļa ģimene,” smaidot nosaka Vitolds.

Koncertprogramma ir ļoti daudzpusīga, sākot no akadēmiskās klasikas līdz pat mūsdienu popmūzikai. Skanēs arī grupas “Galaktika” dziesmas “Kad mazā sirsniņa lūdz”, “Es piederu tev – tu man” un vēl citas, kuru autors ir Normunds, kā arī citu komponistu un autoru dziesmas un skaņdarbi – F. Grubera, F. Šūberta, T. Kleina, M. Freimaņa, J. Lūsēna un ne tikai.

“Muzikālās daļas galvenās idejas pamatos bija Normundam, viņš arī izvēlējās, kuras dziesmas galu galā skanēs un kā tās pasniegt. Šajā procesā savu roku pielika arī Ingars,” smaidot teic Ieva. Vitolds par dziesmu izvēli piebilst: “Katram bija iespēja piedāvāt kādu savu dziesmu. Svarīgākais bija, lai izpildītājs spēj argumentēt, kāpēc tieši šī dziesma. Pat pēdējos mēģinājumos vēl pāris dziesmas nāca klāt, bet dažas atkal paliek ārpus repertuāra. Tas ir tāds radošs komandas darbs.”

Koncertprogrammas nosaukums ir Normunda komponētā dziesma “Es piederu tev – tu man”, kura izskanēs šajos koncertos. Uz skatuves viņi ir pieci, kad vaicāju Ievai, vai kāds īpašs lomu dalījums, viņa smaidot nosaka: “Katrs veidojam mazu daļiņu no visas programmas. Kaut kā īpaši lomas gan nedalām, katrs pieliek savu ideju, balsi un sirdi, un tā dabiski viss arī notiek.”

Kad vaicāju, vai šis viņai pašai ir īpašs laiks, Ieva nevilcinoties atbild: “Jāatzīst, ka šis laiks pirms svētkiem tik tiešām ir īpašs. Lai arī tas ir klusais laiks, darbu jau parasti mazāk nekļūst, bet tā noskaņa ik brīdi atgādina, ka tas cerētais brīnums tepat kaut kur vien ir. Man tiešām gribas ticēt, ka šajā laikā katrā cilvēkā ienāk kaut kas labs un gaišs, arī kāds cerības stars un ka ikviens šajā laikā iziet tādu mazu pārdomu ceļu savās domās, darbos, lai sagatavotos kam jaunam. Šis ir mans mīļākais laiks gadā, pilnīgi noteikti!”

 

Varbūt noder!! 

27. XI 15.00 Līvānu kultūras centrs

27. XI 19.00 Krustpils kultūras nams

4. XII 12.00 Riebiņu kultūras centrs

7. XII 19.00 Gārsenes kultūras nams

11. XII 14.00 Jelgavas kultūras nams

13. XII 19.00 Kokneses kultūras nams

14. XII 18.30 Gulbenes kultūras centrs

15. XII 19.00 Cēsu CATA kultūras nams

21. XII 19.00 Zaķumuižas kultūras nams

22. XII 19.00 Smiltenes kultūras centrs

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un kultūras namu kasēs.

Cena: EUR 5; EUR 7.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+