Uncategorized

“Silu kūdra” iekārtu iegādei saņem 200 000 eiro aizdevumu no “Citadeles”0


SIA “Silu kūdra” produkcija
SIA “Silu kūdra” produkcija
Publicitātes foto.

Engures novada kūdras un kūdras substrātu ražošanas uzņēmums SIA “Silu kūdra” saņēmis bankas “Citadele” aizdevumu 200 000 eiro apmērā, kas tiks ieguldīts jaunu kūdras pakošanas iekārtu iegādē un uzstādīšanā.

Plānots, ka investīcijas palīdzēs uzņēmuma apgrozījumu palielināt par 30%-50%.

Kā norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Ritenis, ar iekārtu iespējams saražot kvalitatīvākus kūdras maisus un palielināt produkcijas apjomu. Tas ļaus produkciju piedāvāt tirgū par pircējam saistošāku cenu, tādējādi kāpinot arī uzņēmuma apgrozījumu

“Ar jauno iekārtu iespējams saražot gan 250 litru maisus, gan 100-150 litru kūdras iepakojumus. Mazā tilpuma iepakojumus (50-80 litru) ražo poļu sadarbības partneris, kas atrodas tepat blakus ražotnei. Mazāka iepakojuma produkcija kļūst arvien populārāka, to pieprasa arī profesionālie uzņēmumi. Siltumnīcu vajadzībām kūdras pārvietošanai nereti tiek izmantots roku darbs, un pārvietot kūdru mazāka tilpuma iepakojumos ir krietni vieglāk,” skaidroja Ritenis.

Viņš arī atzina, ka kūdras eksportēšanas iespējas ir ļoti plašas. “Kūdra ir pateicīgs eksporta produkts gandrīz uz jebkuru pasaules valsti. Siltumnīcām visbiežāk nav iespējams izmantot zemi, jo tā nav attīrīta no sēklām un citiem piemaisījumiem. Savukārt kūdra ir no baktērijām un sēklām tīra viela, augsne, kuru, apstrādājot ilgstošā ražošanas procesā, iegūst substrātu. Turklāt kūdra ir daudz vieglāka nekā zeme, tādēļ ērti transportējama,” teica uzņēmuma pārstāvis.

Tikmēr bankas “Citadele” Vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Guntis Mincis norāda, ka “Silu kūdra” ir labs piemērs uzņēmējdarbībā, kas izmanto bankas un Lauku atbalsta dienesta finansējumu uzņēmuma attīstībai. “Latvijas reģioniem šādu eksportspējīgu uzņēmumu izaugsme ir būtiska, jo nodrošina stabilas darba vietas un nodokļu ienākumus. Šādi uzņēmumi veicina to, ka reģionos atgriežas ģimenes gan no lielpilsētas, gan ārzemēm,” norāda bankas pārstāvis.

“Silu kūdra” ražo kūdru un kūdras substrātus dārzniecībai un augu audzēšanai. Dažādi kūdras substrāta maisījumi top no izsijātām kūdras frakcijām. Uzņēmums ražo kūdras produktus gan lielos 5,5 m3 iepakojumos, gan mazos maisos.

Uzņēmuma pamattirgus ir eksports – tiek eksportētas 99% saražotās produkcijas. Galvenās eksporta valsts ir Turcija, Ungārija, attīstās arī tirgus Korejā, Japānā, bet īpaši strauji – Ķīnā. Savukārt hobija līmeņa kūdras produkti ir pieprasīti Polijā.

LA.lv