Uncategorized

Silvija, Afrodīte un skeleti skapī: Ķimelei jauna izrāde JRT0

JRT publicitātes un LETA foto, Collage made with FotoJet

12. aprīlī Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) gaidāma jauniestudējuma “Kas ir Silvija?” Māras Ķimeles režijā, LA.lv uzzināja teātrī.

“Kas ir Silvija?” ir pasaulslavenā dramaturga Edvarda Olbija (1928-2016) lugas “Kaza jeb kas ir Silvija” iestudējums, kas pirmizrādi piedzīvoja 2002. gadā Brodvejā. Tas ir skats uz ģimeni komiski absurdā rakursā. Ģimenes draugs, televīzijas žurnālists Ross intervē ģimenes galvu jubilejas pārraidei, un negaidot atklājas skelets skapī…

Režisore Māra Ķimele: “Senatnes mutvārdu un arī rakstveida liecības vēsta par laikiem, kad zvēri un koki runāja, un kad dzīvoja dažādas starpcilvēku un starpdzīvnieku būtnes – sfinksas, ziloņcilvēki, kentauri, nāras, pāni, satīri u.c. Dievi iemiesojās dažādās radībās, Zevs nolija kā zelta lietus pār Danaju, daiļa jaunava slēpās vardes vai gulbja veidolā. Cilvēki nespēja atšķirt, kas ir kas… Arī lugas autors Edvards Olbijs, rakstot par dīvaino mīlas objektu kazu, ir balstījies Antīkās Grieķijas tradīcijā. Traģēdija (grieķu valodā – τραγωδία) burtiskā tulkojumā nozīmē āža dziesmu. Izrāde ir par robežām. Bet nevis par seksuālām robežām, kuras vajag vai nevajag pārkāpt, bet par domāšanas robežām. Un arī par to, ka pasaule ir noslēpumu un iespēju pilna. Varbūt Silvija ir Afrodīte?”

“Izrādē piedalās skatītāju iemīļoti aktieri Elita Kļaviņa, Ģirts Krūmiņš, Kaspars Znotiņš, kā arī JRT aktieru saimes jaunākais dalībnieks Toms Veļičko. Kopš vairāk kā trīs gadu pauzes jaunajā iestudējumā uz skatuves būs iespēja redzēt arī Gundaru Āboliņu – viņa pēdējā pirmizrāde JRT bija izrādē “Divpadsmit krēsli” 2014. gadā,” pauda JRT komunikāciju speciāliste Inga Liepiņa.

Tuvākās izrādes: 12., 13., 14. aprīlī. Izrāde notiks JRT Mazajā zālē.

Saistītie raksti
LA.lv