×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. novembris, 2014
Drukāt

Silvijai Tretjakovai pasniedz balvu par bērnu karnevāla gājiena organizēšanu

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Piektdien, 28. novembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra (BLC) vadītājai Silvijai Tretjakovai piešķirta prestižā Voldemāra Caunes balva “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”, portālam LA.lv pastāstīja LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

Balva Tretjakovai pasniegta par valstiska mēroga projekta – karnevāla gājiena bērniem “Gribu iet uz bibliotēku!” – idejas radīšanu un īstenošanu, veicinot pozitīvu rezonansi Latvijas sabiedrībā un aktualizējot BLC darbības nozīmību nākotnes paaudžu izaugsmē.

Balvas pasniegšana S. Tretjakovai notika LCZB 237. gadskārtas konferences “Bibliotēka – ikvienam un sabiedrībai” ietvaros. Kurzemes (Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Talsu un Ventspils pilsētu un novadu) bibliotekāru konference ir nozīmīgs bibliotēku nozares speciālistu gada notikums. Tās galvenais mērķis ir atgādināt sabiedrībai bibliotēku un grāmatu būtiskumu publiskajā telpā, akcentēt bibliotēku lomu mūsdienās un ļaut ielūkoties bibliotēkas attīstības prioritātēs.

“Silvijas Tretjakovas darbs ir mērķtiecīgs, ļoti radošs un inovatīvs. Viņa strādā, izmantojot visdažādākās metodes, lai veicinātu bērnu un jauniešu iesaistīšanos lasīšanas procesā un attīstītu bērnu lasītprasmes veicināšanas programmas. Jāpiemin, ka, pateicoties aktīvai starptautiskajai darbībai, lasīšanas veicināšanas mērķprogramma “Bērnu žūrija” ir kļuvusi populāra latviešu diasporās pasaulē, dodot iespēju latviešu bērniem lasīt kvalitatīvu literatūru dzimtajā valodā, to novērtēt un justies piederīgiem Latvijai,” uzsvēra konkursa žūrijas locekļi.

V. Caunes balva reizi gadā tiek piešķirta Latvijas bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas. Šo balvu 2007. gadā dibināja Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka (LCZB), atzīmējot bibliotēkas 230. un bērnu bibliotēkas 60. gadskārtu, kā arī godinot V. Caunes ieguldījumu tās dibināšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+