Horoskopi un mistika
Ezoterika

Simboli – tā nav maģija, tā ir pati dzīve. Kuri ir senākie un svarīgākie?1

Foto – Pexels.com

No antīkiem laikiem…

Simboli nebūt nav maģija, bet tā ir pati dzīve! Viss, kas mūs ieskauj, no DNS līdz pat pirmajam vārdam, no alu gleznojumiem līdz mūsdienu logotipiem un zīmoliem, uzskata ezoteriķi. Sākotnēji zīmes un simboli tika dotas cilvēcei kā sakrālas zināšanas, kā dziedināšanas veids un atveseļošanās paņēmiens, kā “visu durvju atslēga”, bet laikmetā, kas balstās uz tirdzniecības attiecībām, mēs sākām ticēt tikai tam, ko varam nopirkt. Kas ir kopīgs ZĪMEI un SIMBOLAM, kur slēpjas viņu spēks, un vai ar to palīdzību var “konstruēt” savu dzīvi?

Antīkajos laikos nebija wi-fi, tāpēc informācijas trūkumu senči kompensēja dažādos citos veidos. Katrai no senajām tautām bija savs unikāls veids, kā iegūt zināšanas: caur kolektīvām meditācijām, caur novērojumiem, caur pieredzi. Tā, piemēram, senie ēģiptieši bija slaveni ar savām “svētajām vēstulēm” un noslēpumu zināšanām. Tam pretēji Anatolijā (mūsdienu Turcijā), lieliski juvelieri un mākslinieki ievietoja “zīmes” skulptūrās. Sākotnēji vārdi “zīme”, “debesu zīme” vai “shma” tika izmantoti Senajā Grieķijā.

Pats zīmju darbības ”mehānisms” tika salīdzināts ar zvejas tīklu, kas bija izlikts noteiktā vietā. No tā radās vēl viens skaidrojums zīmju darbībai – “iegūt neredzamo realitāti caur redzamu noslēpuma zīmi.”

Krievu valodā vārds “simbols” tika atvasināts no vārdu “zīme” vai “zināt” nozīmes. Atšķirība tomēr starp šiem vārdiem arī pastāvēja, un, ja ar zīmju palīdzību bija iespējams ietekmēt materiālo pasauli, tad simboliem līdzi nāca sakrāla jēga, kas ļāva saprast un izzināt pašu lietu būtību. Tos izmantoja stingri noteiktā veidā, ievērojot visus nepieciešamos rituālus. Tajos varēja piedalīties tikai cilvēki, kuriem ir zināšanas. Katram no viņiem bija savs uzdevums, misija un mērķis.

Lietošanas instrukcija

Būs maldīgi domāt, ka seno tautu izteiktā ticība simboliem, zīmēm un krāsām balstījās uz primitīvām bailēm. Tieši pretēji, nešaubīga ticība pastāvošajai pasaulei, dzīves alkas un tiekšanās pēc pašizpausmes, kā arī zinātkāre stimulēja regulāru “kanāla” meklēšanu, kas nodrošinātu nepārtrauktu informācijas plūsmu. Turklāt simbolu izmantošanai bija pilnīgi individuāls raksturs. Tika ņemts vērā viss, sākot no gadalaika, beidzot ar sociālo stāvokli. Ļaujiet īsumā iepazīstināt ar pirmajiem svētajiem simboliem un to pielietošanas jomām.

Aplis

Aplis ir viens no spēcīgākajiem un senākajiem Dieva un Dvēseles simboliem, ko dēvē arī par svēto “Ra skaņu”. Dažreiz apkārtni attēloja kā punktu apļa centrā, kā augstāko koncentrētās enerģijas pakāpi no garīgās pasaules, kas “strādāja” ne tikai aizsardzībai, bet arī ātrākai lietu īstenošanai. Lai palielinātu efektu, apļa centrā novietoja vēl citus simbolus. Tika veidoti talismani un amuleti saistībā ar apli, notika rituāli un meditācijas aplī. Daudz kas no tā ir saglabājies arī mūsdienās.

Zvaigzne

Zvaigzne bija iecienītākā Senās Eiropas, Āzijas un Amerikas indiāņu zīme. Zvaigzne zemapziņas līmenī aktivizēja cilvēku tiekšanos pēc pārmaiņām, kopības sajūtu, solidaritāti, ticību nākotnei un ilgi gaidītajai brīvībai. Tomēr šīs zīmes neticamais spēks dažkārt tika izmantots ne pārāk labu nolūku īstenošanā. Savā laikā piecstaru zvaigzne atstāju ietekmi uz cilvēku prātiem, lai gāztu valdības, rīkotu revolūcijas un apvērsumus. Kas notiks, ja apvienos apļa dievišķo spēku ar zvaigznes kosmisko spēku?

Alatīrs

Simbols, kas tās īpašniekam atver neierobežotas pozitīvās enerģijas iespējas, aizsargājot no kārdinājumiem un skaudības. Senajā pasaulē ticēja, ka cilvēks, kuru apsargā alatīrs, var uz visiem laikiem aizmirst par tumšajiem spēkiem un burvestībām.

Spirāle

Simbols liecina par svētām zināšanām, kas saistītas ar pasaules izcelsmi, cilvēku, Augstāko spēku, kā arī enerģijas virzību. Spirāle, kas ir vērpta pulksteņrādītāja virzienā, ir saistīta ar pozitīvu un radošu spēku, bet pretējā virzienā veidota saistās ar negatīvu un destruktīvu spēku. Spirāle, kas savīta trīs reizes, senajā pasaulē tika saukta par “gulošo čūsku Kundalini” un simbolizēja apslēpto cilvēces enerģijas potenciālu un savienojumu ar Augstāko ES.

Pentagramma

“Pentagramma”, līdzīgi kā zvaigzne, zemapziņas līmenī aktivizē cilvēku vēlmi pārmainīties, tiekties pēc vienotības, stiprina ticību nākotnei un brīvībai. Varbūt tieši tas ir padarījis piecstaru zvaigzni tik populāru daudzās valstīs. Arī šīs zīmes spēks daudzkārt izmantots sliktos nolūkos.

Dzīvības zieds jeb “Sūfiskais lotoss”

Visspēcīgākais simbols, kas ir klātesošs visās mūsu dzīves jomās: sākot no pasaules radīšanas līdz fizikas un mūzikas harmoniju likumiem. Dzīvības zieds ietver sevī visu veidu sakrālās ģeometrijas elementus, bet visspēcīgākais ir “Vesica Piscis” jeb “zivju pūslis”. Tas veidojas no diviem apļiem, kuru centri ir novirzīti pa rādiusa attālumu un krusto viens otru. Vienādmalu trīsstūris rodas, izmantojot tās īso asi kā pamatu. Tas ir viens no spēcīgākajiem simboliem, kas apzīmē radīšanas sākumu. Šis simbols tika radīts, lai pārvērstu negatīvo enerģiju pozitīvā. Dzīvības zieds ir patiesais dvēseles un ķermeņa labsajūtas un harmonijas aizsargs.

Mans nams ir mans cietoksnis

Saistītie raksti

Saprotot šo frāzi burtiski, mēs kļūstam par mūsu pašu baiļu un vienveidības piļu ieslodzītajiem. Bet pietiek kaut tikai vienu reizi iziet no pašuzliktiem ierobežojumiem, lai apjaustu savas būtnes vieglumu, kā arī spēju būt sadzirdētam jebkura vietā un jebkurā laikā.

Mandala

Radusies Tibetā, tā ir izmantota, strādājot ar dažādām stihijām un telpu. Tai piemīt bezgalīgs modifikāciju skaits. Šī “kosmosa karte” sniedza neizskaidrojamu kodu, kas bija radīts no kvadrātiem, apļiem, līnijām un dažādu krāsu risinājumu kombinācijām. Ārējais aplis ir nekas cits kā Visums pats, iekšējais aplis ir Dieva centrs. Kvadrātam bija skaidrs savienojums ne tikai ar pasaules malām un elementiem, bet tas arī kontrolēja vārtu drošību uz Visumu. Savukārt kvadrāta laukums tika sadalīts četrās daļās. Turklāt viss bija ļoti pārdomāts, jo katrai no tām bija sava krāsa, kas simbolizēja jutekļus, rokas sakrālā stāvoklī un atbilstošās mantras (formulas dievības izsaukšanai).

Avots: “Esotericblog”

LA.lv