Apbrīno

Simfoniskā hārdroka vilnis no “Apocalyptica” 0

Publicitātes foto

“Arēnā Rīga” 1. novembrī uzstāsies slavenā somu čellistu apvienība “Apocalyptica”, kas virtuozi apvieno smago mūziku ar klasisko instrumentu skanējumu. Skatītājus gaida jauns līdz sīkumiem pārdomāts dzīvais šovs un fantastisks izpildījums. Mākslinieki izpildīs programmu, kas viņus padarīja slavenus pirms 20 gadiem – “Apocalyptica plays Metallica by four cellos”.

Grupas pirmais albums “Apocalyptica plays Metallica by four cellos” tika izdots 1996. gadā un dažās nedēļās pārvērta mūziķus pasaules mēroga zvaigznēs. Viņu stāsts aizsākās kā eksperiments – četri konservatorijas studenti Eika Topinens, Pāvo Lotjonens, Pertu Kivilakso un Miko Sirens, grupas “Metallica” fani, nolēma izpildīt dažas no savas mīļākās grupas dziesmām, izmantojot tikai čellus. Jau pirmās uzstāšanās reizes pavadīja milzu panākumi. 1995. gadā grupa “Metallica”, novērtējusi jauno mūziķu meistarību, uzaicināja viņus par savu koncertu iesildītājiem Somijas turnejas laikā. Drīz pēc tam “Apocalyptica” uzsāka darbu pie pirmā albuma “Apocalyptica plays Metallica by four cellos”.

Pēc albuma iznākšanas kritiķi neskopojās ar slavinošiem epitetiem un grupas debijas albumu nosauca par “jaunu vārdu smagajā mūzikā” un “gada galveno relīzi”. Albums bija tik veiksmīgs, ka vēlāk mūziķiem nācās nopūlēties, lai sagrautu stereotipu, ka “”Apocalyptica” ir uz čelliem spēlēta “Metallica”.” Grupa savā repertuārā iekļāva ne vien rokmūzikas hitu kaverversijas, bet arī savas kompozīcijas un klasisko skaņdarbu rokmūzikas versijas. Mūziķi sadarbojās ar simfoniskajiem orķestriem, pieaicināja vokālistus un eksperimentēja ar skanējumu. Īpašais čella radītais emocionālais fons un tā mistiskā un dziļā skaņa, kā arī rokmūzikas un metāla melodiju simbioze ar instrumentu klasisko skanējumu radīja jaunu, unikālu mūzikas žanru. Grupa sadarbojoties arī ar citām grupām. Piemēram, sadarbība ar leģendāro “Slayer” bundzinieku Deivu Lombardo, enerģisko Sandru Nasiku no “Guano Apes” vai Ninu Hāgenu. Vai tās būtu kaverversijas vai grupas oriģinālmūzika, mākslinieki vienmēr ir pieturējušies pie principa: “Galvenais noteikums vienmēr ir bijusi muzikāla brīvība!”

Pēc 20 gadiem, kad visai pasaulei pierādīts, ka grupa ir absolūti pašpietiekama, “Apocalyptica” nolēmusi atgriezties pie saknēm un piedāvāt skatītājiem programmu, kas pilnībā sastāv tikai no grupas “Metallica” hitiem. Koncertā klausītājus pārņems visaptverošs simfoniskā hārdroka vilnis, skatītājus gaida jauns, līdz sīkumiem pārdomāts dzīvais šovs un fantastisks izpildījuma līmenis, kas iegūts neskaitāmu muzikālu eksperimentu gados. Šī nav pirmā grupas uzstāšanās Latvijā. Par iespēju koncertēt Latvijā viņi nosaka: “Baltijas valstīs un Austrumeiropā cilvēki ļoti mīl mūziku. Jūtamies šeit gaidīti.”

 

1. XI 19.30 “Arēna Rīga”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: no EUR 25.60 līdz 70.60LA.lv