×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Šimkus divatā ar Vāgneru


Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Es mīlu savu dzīvi tādēļ vien, ka man katru nedēļu ir iespēja spēlēt citu programmu,” saka izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus, kurš 3. jūnijā solokoncertā Lielajā ģildē atklās Rīgas festivālu. Notikums īpašs arī tādēļ, ka šī būs arī mūziķa jaunākā, starptautiski novērtētā albuma “Vāgnera idille” prezentācija Latvijas publikai.


 

Katra Vestarda parādīšanās pašmāju publikai allaž uzņemta ar milzu atsaucību. Starptautiski atzītā pianista pavasara un vasaras posms ir piedzīvojumiem bagāts kā ārpus Latvijas, tā dzimtenē. Tas iesākās vēl sniegotajā laikā ar brīnišķīgu koncertu “Šimkus un Šišons”, kur Vestarda spēlētās klavieres skanēja kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, turpinājās koncertos kopā ar “Sinfonietta Rīga” orķestri, kā arī priecēja viņa talanta cienītājus, muzicējot pie paša izraudzītā “Steinway” flīģeļa, jaunās Austrumlatvijas koncertzāles atklāšanas koncertā Rēzeknē. Vestards pagūst rosīties arī ārpus akadēmiskās mūzikas lauciņa, piemēram, tikko klajā nācis grupas “Instrumenti” albums, kurā Vestards ir viens no dziesmu līdzautoriem un ieskaņotājiem.

“Es mīlu nemitīgi doties piedzīvojumos visdažādākos laikmetos, ar visdažādākajiem komponistiem kā maniem piedzīvojumu biedriem,” par sevi teic mūziķis. “Neesmu no tiem, kam patīk sevi ierobežot vienā stilistikā vai viena komponista repertuārā – man patīk dažādība.”

V. Šimkus jaunākais, pēc skaita piektais albums – “Vāgnera idille” – nāca klajā jau aizvadītā gada nogalē Vācijas skaņu ierakstu nama “ARS Produktion” paspārnē. Jaunajā diskā un arī gaidāmajā programmā iekļauta gandrīz pusstundu garā “Fantāzija” fadiēzminorā, arī skaistais “Izoldes nāves skats” no operas “Tristans un Izolde”, ko klavierēm pārlicis pats Vestards, “Vērpēju koris” no operas “Klīstošais holandietis” Franča Lista pārlikumā un dzīvesbiedrei dāvātā smalki vasarīgā orķestra miniatūra “Zīgfrīda idille” Glena Gūlda aranžējumā klavierēm.

Jaunais albums un jau paguvis izpelnīties cildinošas kritiķu atsauksmes starptautiskā arēnā, uzsverot drosmi būt neortodoksālam. “BBC Magazine” albumu novērtē ar četrām zvaigznēm, rakstot – “Jaunais latviešu pianists parāda spožu tehniku un maigas gaismēnas šajā intriģējošajā programmā”, savukārt “Neue Zürcher Zeitung” sajūsminās – “Nevar vien beigt brīnīties, cik pasakains ir šis ieraksts”.

“Vāgners pirmkārt mums visiem asociējas ar kaut ko lielu, skaļu, vērienīgu, taču šīs programmas kopējais skanējums ir idilliski intīms – man ir ļoti interesanti atklāt šo Vāgnera personības šķautni,” par programmu saka pats Vestards.

“Vāgners bija un paliek operu komponists, arī tad, kad viņš rakstīja klavierēm. Viņa “Fantāzija” ir īsta opermūzika klavierēm – nepārtraukti rečitatīvi un dziedājumi, tikai – klavierēm. Bez rūpīgas Vāgnera opermūzikas izpētes viņa interpretācijas klavierēm nebūtu iespējamas. Caur šo mūziku nonāku tuvāk operdziedāšanai nekā jebkad dzīvē.”

Publikas ovācijas V. Šimkus atskaņotajai Vāgnera mūzikas programmai šajā pavasarī jau skanējušas koncertā Gibraltārā, bet šovasar Vāgners viņa interpretācijā skanēs arī prestižajos mūzikas festivālos Reingavā un Šlēzvigā-Holšteinā (Vācija), kā arī Barselonas “Santa Florentina” festivālā.

 

VARBŪT NODER

Laiks – 3. VI 20.00.

Vieta – Lielā ģilde.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/“www.bilesuparadize.lv.

Cena: Ls 10 – 35.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+