×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Šimkus topošajai koncertzālei Latgalē izvēlas “Steinway” flīģeļus

Foto- LETAFoto- LETA

Pianists Vestards Šimkus topošajai Austrumlatvijas reģionālajai daudzfunkcionālajai koncertzālei Rēzeknē “Steinways&Sons” flīģeļu ražotnē Hamburgā izvēlējies divus koncertflīģeļus, aģentūru BNS informēja “Austrumlatvijas koncertzāles” valdes locekle Diāna Zirniņa.

Tādējādi no Hamburgas uz Rēzekni ceļu mēros divi “Steinway” lielie koncertflīģeļi. Viena instrumenta tirgus cena lēšama ap simts tūkstošiem eiro.

Flīgeļu izvēle ilgusi nedaudz vairāk kā četras stundas. Šajā laikā pianists lika skanēt astoņiem flīģeļiem, lai izdarītu izvēli par labu diviem instrumentiem. Viņam palīdzēja klavieru skaņotājs un restaurators Edgars Kauķis.

“Esam ļoti pateicīgi pianistam Vestardam Šimkum, kurš veica šo atbildīgo darbu. Var teikt, ka Vestards kļuvis par mūsu flīģeļu krusttēvu,” piebilda Zirniņa.

Divi “Steinway&Sons” instrumenti jāiegādājas, lai nodrošinātu koncertu iespējas centra Lielajā un Mazajā zālē. Šo instrumentu iegāde rada jaunas iespējas reģionālu, valstisku un arī starptautisku konkursu un festivālu rīkošanā.

“Ir svarīgi, ka reģionālais daudzfunkcionālais centrs – Austrumlatvijas koncertzāle – savā īpašumā iegūs tik augstas klases instrumentus, jo viens no būtiskākajiem nosacījumiem laba līmeņa mākslinieku koncertiem Rēzeknē ir tieši labu instrumentu esamība,” komentējusi koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine.

Rēzeknē tiek celta jauna koncertzāle jeb Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs. Reģionam nozīmīgā kultūras būve iecerēta kā daudzfunkcionāls objekts, kurā būs divas akustiskās koncertzāles – viena no tām būs piemērota kino demonstrēšanai –, telpas un aprīkojums semināru un konferenču rīkošanai, telpas profesionālajam orķestrim, Dzimtsarakstu nodaļai, kafejnīcai. Pašvaldība uzsver, ka centra izbūve paver iespējas ne tikai uzlabot kultūrpakalpojumu klāstu reģionā, tas ir arī viens no veidiem, kā veicināt investīciju piesaisti pilsētai.

Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra izveide notiek Rēzeknes pilsētas domes īstenoto, Eiropas Savienības struktūrfondu un valsts līdzfinansēto projektu “Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs Rēzeknē” un “Gājēju ielas un Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra izbūve Rēzeknes mazattīstītajās teritorijās” ietvaros.

Centra būvniecību veic konkursā kārtībā izraudzītais uzņēmums “Arčers”, līguma summa ir 10,5 miljoni latu. Par šo summu jāveic arī ēkas iekšdarbi un jānodrošina aprīkojums. Ēkas arhitekti ir uzņēmums “Vizuālās modelēšanas studijas”.

Koncertzāles nodošana plānota šā gada beigās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+