×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Šimkus un Šišons tiekas atkal


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

22. un 23. februārī Lielajā ģildē notiks koncerti “Šišons un Šimkus”, kurā atkārtoti tiksies bijušais Latvijas Nacionālā simfoniskais orķestra galvenais diriģents Karels Marks Šišons un izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus. Kopā ar LNSO skanēs Brāmsa un Čaikovska mūzika.


 

Diriģents Karels Marks Šišons, kurš aizvadītā gada nogalē paziņoja, ka atstāj LNSO galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja posteni, februāra sākumā atklātā vēstulē raksta – “Esmu tiešām ļoti priecīgs februārī izpildīt Brāmsa 1. klavierkoncertu kopā ar lielisko kolēģi Vestardu Šimku, ka arī ar nepacietību gaidu uzstāšanos maijā kopā ar brīnišķīgo obojistu Albrehtu Maijeru.” Pašreizējais Zārbrikenes Kaizerslauternes Vācu radio filharmonijas diriģents piebilst: “Vairāk par visu esmu ļoti iepriecināts uzstāties Rīgā, maniem mīļajiem klausītājiem, kuru man vienmēr pietrūks un kuriem ir īpaša vieta manā sirdī.”

Bet pianists V. Šimkus uzsver – viņam bijusi laime pēdējo gadu laikā vairākkārtīgi sadarboties ar diriģentu Karelu Marku Šišonu, piedzīvojot neaizmirstamus muzikālus brīžus uz skatuves.

“Es nespētu iedomāties piemērotāku diriģentu šā skaņdarba atskaņošanai, jo arī K. M. Šišona darba stilā apvienojas abas īpašības, kas sasaucas ar Brāmsa 1. klavierkoncertu – neatlaidīgi skrupuloza tiekšanās pēc skaidras pilnības mēģinājumu procesā un spontāni versmaina, iedvesmojoši aizrautīga orķestra vadīšana koncertos, ne mirkli nezaudējot kontroli pār katru mūzikas niansi.”

Pirmo klavierkoncertu Johaness Brāmss radījis, būdams ļoti jauns, neskopodamies nedz ar vērienu, nedz ar klavieru faktūras sarežģītākajiem paņēmieniem. Skaņdarbu raksturo kā ļoti nopietnu, episku un saturiski piepildītu. Tajā apvienojas komponista jauneklīgums un vētraini romantiskā aizrautība un satura dziļums. Programmā skanēs arī Pētera Čaikovska Sestā, “Patētiskā” simfonija si minorā.

Kā liecina “Biļešu paradīzes” mājas lapā redzamā informācija, biļetes uz abiem koncertiem jau ir izpārdotas, tomēr interesentiem koncertu 22. februāra vakarā būs iespējams klausīties Latvijas Radio programmā “Klasika”.

 

VARBŪT NODER

Koncerti – 22. un 23. 02. 19.00.

Solists – Vestards Šimkus (klavieres)

Diriģents – Karels Marks Šišons

Programmā: Johanness Brāmss, 1. koncerts klavierēm ar orķestri re minorā op. 15

Pēteris Čaikovskis, Sestā, “Patētiskā”, simfonija si minorā op. 7

Tiešraide “Radio Klasika” – plkst. 19.00

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+