×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

„Simple Minds” grāvēju parāde Rīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

26. janvārī koncertzālē „Palladium” uzstāsies leģendārā angļu grupa „Simple Minds”. Rīgā pasaules slavu ieguvušie mūziķi piedāvās ieskatu viņu 35 gadus ilgajā daiļradē, Latvijā viesojoties koncertturnejas „Greatest Hits Live” ietvaros.

„Simple Minds”, kas nosaukumu ieguvuši par godu Deivida Bovija 1972. gadā sacerētajai dziesmas „The Jean Genie” tekstam „So simple minded” („tik vientiesīgi”), lai gan viņu mūzika nedz muzikāli, nedz tekstuāli neliecina par vientiesību, drīzāk pretēji – ar šķietami vienkāršiem vārdiem viņiem izdodas panākt pamatīgu viļņošanos gan klausītāja smadzenēs, gan sirds apvidū, turklāt ielīp tur uz palikšanu.

Pēc mūzikas industrijas uzraugu aplēsēm un „Vikipēdijā” atrodamās informācijas, viņu pārdoto albumu kopiju skaits sasniedz turpat 30 miljonus, taču ir avoti, kas liecina par divreiz lielāku skaitli. Protams, lielākā daļa no tiem realizēti vēl laikos, kad cilvēki mūziku nelietoja citādi kā vien taustāmā veidā. Skotu postpanku laikā dibinātie roka „vientieši” ir viena no veiksmīgākajā 80. un 90. gadu MTV paaudzes grupām, kas uz viļņa noturējusies arī pēc tūkstošgades mijas. 80. un 90. gados „Simple Minds” klausījās tie, kam pie sirds gāja arī avangardiskais melodiskais akordu roks „The Cure”, sintpopa melanholiķi „Joy Devision” vai „New Order”. Iespējams, aiz dzelzs aizkara mēreni izskanēja arī skotu grupas dziesmu satura patriotiskā ievirze, kas izskan viņu pirmajā lielajā grāvējā „Belfast Child” („Belfāstas bērns”).

Vairāk nekā 30 gadu laikā melodiski grāvēji biruši kā no pārpilnības raga – „Life In A Day” (1979), „Sparkle In The Rain” (1984), „Ballad Of The Streets” EP (abi 1989), „Don’t You (forget about me)”. Tiesa, pēdējos gados „Simple Minds” panākumi drīzāk saucami par stabiliem, nevis spožiem, par spīti lieliskajām „She’s a River” vai “Hypnotise”, līdz pat jaunākajam studijas ierakstam „Graffiti Soul” (2009). Patiesībā tas bija pirmais 14 gados, kam izdevās atgriezt grupu Apvienotās Karalistes topu augšgalā. Tiesa, šim ierakstam jau piecus gadus nav sekojis neviens jaunu dziesmu albums, lai arī pērnvasar sniegtajās intervijā grupa atklāja, ka devušies studijā, lai paveiktu ko jaunu.

Džims Kerrs atklāj – tā kā grupa pašlaik devusies 30 gadu jubilejas tūrē, kurā skan arī grupas agrīno gadu dziesmas, jaunais albums taps kā tilts uz to laiku elektronisko skanējumu. Tikmēr „Simple Minds” koncertu aculiecinieki gan nesenajos Eiropas mēroga priekšnesumos Vemblijas stadionā un „Milton Keynes Kausa” izcīņā, gan citos ir pārliecinājušies, ka grupas atdeve koncertu laikā joprojām saglabājusies nemainīga. „Simple Minds” sastāvā uz „Palladium” skatuves kāps abi tās dibinātāji – solists Dž. Kerrs, Čārlijs Burčhils, kā arī Mels Gejnors, Endijs Gilepsijs un Geds Graims.

UZZIŅA:


Laiks – 26. I 20.00.

Vieta – „Palladium”.

Biļetes „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 46.95 – 85.37.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+