Apbrīno

“Simply Red” jubilejā – lielā mīla 0

Publicitātes foto

Atzīmējot 30 gadu jubileju, spēlējot karjeras labākās dziesmas, 23. oktobrī “Arēnā Rīga” uzstāsies britu soulmūzikas leģendas “Simply Red”. Koncerttūre, par godu jaunajam albumam nodēvēta par “Big Love Tour”, nozīmē grupas atgriešanos uz lielo arēnu skatuvēm kopš šova Londonā pirms pieciem gadiem.

“Man patīk jubilejas, un šī ir liela!” saka grupas balss un līderis Miks Haknels. “Ir īstais laiks atgriezties!” “Simply Red” ir atgriezies modē un nemainīgi tiek uzskatīta par vienu no labākajām grupām Apvienotajā Karalistē. Vērienīgā koncertturneja iekļaus šovus lielākajās Eiropas pilsētās, ieskaitot 14 koncertus Lielbritānijā, kas kulmināciju piedzīvos Londonā ar diviem noslēguma šoviem “O2” arēnā.

Pēc vairāk nekā 60 miljoniem pārdotu ierakstu “Simply Red” var lepoties ar vienu no iespaidīgākajiem hitu sarakstiem, ieskaitot “Holding Back The Years”, “If You Don’t Know Me By Now”, “Something Got Me Started”, “Stars”, “Fairground”, “The Air That I Breathe”, “For Your Babies” un “Sunrise”. “Simply Red” dvēseliskā mūzika ir lutinājusi veselu paaudzi ar izciliem skaņdarbiem un Mika Haknela unikālo talantu. Grupas sasniegumu kontā ir četras “Brit Awards” un deviņas “European Platinum Award” balvas, sešas reizes iekarota pirmā pozīcija prestižajā “Billboard” topā.

“Simply Red” pirmsākumi meklējami 1984. gadā. Debijas albums “Picture Book” ieguva platīna diska statusu, un “Simply Red” 1986. gadā kļuva par vienu no tā gada veiksmīgākajām grupām. Sekoja albumi “Men and Women”, kā arī “A New Flame” un tā grāvējs “If You Don’t Now Me By Now”. Ierakstot ceturto albumu “Stars”, grupas sastāvā notika izmaiņas, taču, neraugoties uz to, dziesma “Something Got Me Started” kļūst par hitu un albums par 1991. gadā Lielbritānijas visvairāk pārdoto albumu. Piedzīvojot kārtējo sastāva maiņu, 1995. gadā grupa izdod albumu “Life”, kam seko albumi “Blue”, “Love and the Russian Winter” un “Home”. Likumsakarīgi, ka pēc tik daudz hitu un albumu panākumiem grupa izdod arī labāko dziesmu izlasi. Seko “Simplified”, un “Stay”, 2006. gadā “Simply Red” uzstājas arī Latvijā.

Grupas jaunākais albums “Big Love” nāca klajā šā gada maijā. Tas sakritis ar “Simply Red” 30. jubilejas laiku, tālab grupas jubilejas turneja likumsakarīgi nodēvēta par “Big Love Tour”. “Grupas nosaukumā apzināti ir ietverts vārds “vienkārši” – tas raksturo to, ko mūzikā vēlos panākt. Manā prātā joprojām dzimst jaunas melodijas, dziesmu vārdi un būs arī jauns albums, kad pienāks īstais laiks. Taču šobrīd būt “Simply Red” līderim un uzstāties kopā ar grupu ir tas, ko vēlos darīt vairāk par visu pasaulē. Mūsu fani zina, kas mēs esam. Viņi vienmēr bijuši mums lojāli. Un tagad es vēlos kāpt uz skatuves un sniegt klausītājiem tieši to, ko viņi no mums gaida, – patiesu mūziku,” teic Haknels.

Kā īpašais viesis pirms “Simply Red” koncerta uzstāsies latviešu soulmūziķis Jānis Stībelis kopā ar savu grupu. Jānis teic: “Koncerta programmā mana un pavadošās grupas ideja ir uzsvērt soulmūzikas skanējumu, velkot paralēles ar “Simply Red” milzīgo ietekmi šajā mūzikas žanrā. Tiks spēlētas arī dziesmas no šogad izdotā albuma “2 pasaules”. Ņemot vērā manu iepriekšējo sadarbību ar “Simply Red” un producentu Endiju Raitu, tā būs kā jauka atkalredzēšanās ar cilvēkiem, kuri atstājuši lielu ietekmi manā daiļradē, un pozitīvu emociju vilnis Rīgas publikai!”

Varbūt noder!

Koncerts 23. X 19.30 “Arēnā Rīga”

Biļetes Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 39 – 59

LA.lv