Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
7. augusts, 2014
Drukāt

Simt gadus vecs uzraksts liecina par pilnu Saules aptumsumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zinātņu un tehnikas vēstures muzeja 2014. gada augusta mēneša priekšmets – simt gadus vecs uzraksts Astronomiskajā tornī, liecina ieraksts portālā lu.lv.

Latvijas Universitātes Astronomiskajā tornī uz kupola iekšējās sienas aplūkojams 100 gadus vecs uzraksts, kas vēsta: “Последнее полное солнечное затмение 8 августа 1914 наблюдала группа студентов и проф. Эренфейхт,” proti, “pēdējo pilno Saules aptumsumu 1914. gada 8. augustā novēroja studentu grupa un profesors Ērenfeihts”.

Uzraksts tika atrasts, veicot tornī remontu, kad no sienām tika noņemts vecais apšuvums. 1914. gada 21. augustā (pēc jaunā stila) pilnā Saules aptumsuma josla gāja pāri Zemgalei, Vidzemei un nedaudz arī Latgalei. Nākošais pilnais Saules aptumsums Latvijā gaidāms tikai 2142. gada 25. maijā. No Varšavas atbraukušais profesors Viktors Ērenfeihts (1864 – 1917) no 1907. gada bija adjunktprofesors Rīgas Politehniskajā institūtā un no 1910. gada tur vadīja Astronomisko kabinetu.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (15)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+