×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Simtgade kosmosā un uz Zemes

Foto - LETAFoto - LETA

Mūsu ilggadējiem lasītājiem jautāju, kādas ir viņu idejas Latvijas valsts simtgades svinībām (skat. A. Bormanes rakstu “Latvijas simt gadu svētki – arī kosmosā?” 17.06.2014.).

Biruta Bēte Rīgā: “Protams, jālaiž Latvijas satelīts kosmosā! Vai mēs sliktāki par Krieviju, kas laida kosmosā olimpisko uguni? Vēl abas ar draudzeni domājām, ka labi būtu uz simtgadi pagūt izveidot šīs pirmās nozīmīgās jubilejas pieminekli vai kolonnu. Tai būtu jāatrodas nevis kaut kur Mežaparka kokos, bet Rīgas centrā, lai šo notikumu atcerētos paaudžu paaudzes.”

Miervaldis Ceimurs Kolkā: “Es novēlu Latvijai saglabāt saprātu arī savā 100 gadu jubilejā. Ne jau supermodernu ēku būvēšana, ne jau izcelšanās ar daudzu miljonu projektiem kā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku cilvēkiem radīs gandarījumu par savu valsti. Mūsu pilsoņiem ir jājūt lepnums par mūsu valsts vēsturi, par to, cik daudz esam pārdzīvojuši un izdzīvojuši, ka jo­projām esam un būsim. Šis ir labs iemesls tuvināt pamatnāciju citām tautībām. Es ierosinu arī uz svinībām raudzīties piezemēti.”

Aija Strazdiņa Rīgā: “Ja uz Latvijas simtgadi izdotos filma “Dvēseļu putenis” un to varētu parādīt LTV1, lai visi redzētu, tā būtu laba dāvana visai Latvijai svētkos. Manuprāt, uz Latvijas jubileju vajag sakārtot lietas – izdot labas un vērtīgas grāmatas ar paliekošu vērtību, apsveikt un sakārtot ikdienu saviem izcilākajiem cilvēkiem. Cik nav dzirdēts, ka mūsu zinātnes un kultūras darbinieki vecumdienas vada trūcīgi.”

Dainis Dandēns Rīgā: “Ir jau skaisti laist Latvijas satelītu kosmosā, bet Latvijas simtgade ir tikai tās dibināšanas datuma atzīmēšana. Vai šajos gados ir nostiprināts un attīstīts valstiskums? Kopš pērnā rudens Saeimas frakcijās klīst projekts par racionālo parlamentārismu, ko gadu izstrādāja ekspertu komisija. Tas būtu veids, kā padarīt efektīvāku izpildvaru un nostiprināt Ministru prezidenta un ministru atbildību. Par šo likumprojektu, protams, vajag diskutēt, bet tas būtu jāpieņem. Mani gandarītu vairāk demokrātijas un tiesiskuma Latvijā. Tās daiļās lietas kā liepiņu stādīšana Likteņdārzā katrs var darīt arī individuāli.”

Inta Augstrozē: “Manuprāt, starp citām svarīgām un izzinošām lietām, kas būs valsts simtajā jubilejā, vajadzētu uzņemt dokumentālo filmu par cilvēkiem, kam 2018. gadā aprit 100 gadu – vienā gadā ar Latvijas valsti. Būtu ļoti vērtīgi ieraudzīt šos simt gadus konkrētos likteņos. Viņus neizdosies saaicināt kopā, bet vajadzēs intervēt pa vienam, atrast tiešām labu operatoru, kurš ir spējīgs filmēt tik vecus cilvēkus, bet tur iznāktu grandiozi stāsti. Arī intervētājam jābūt izcili dzīvesgudram un iejūtīgam. Es varu iedomāties tikai Zigfrīdu Muktupāvelu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+