Publicitātes foto

Simtgades deju lieluzvedumam gatavo 2000 kvadrātmetrus plašas video projekcijas 0

Novembrī gaidāmajā Latvijas valsts simtgades deju lieluzvedumā “Abas malas” tiks izmantotas video projekcijas, kuru kopējā platība ir aptuveni 2000 kvadrātmetri, uzvedumam veltītajā preses konferencē sacīja tā video materiālu režisors Roberts Rubīns.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidroja, ka projekcijas gatavotas tā, lai, arī translējot lieluzvedumu televīzijā, būtu iespējams uztvert pilnīgi visu sagatavoto materiālu. “Projekcija ir nevis kā vienkārši efekts, bet gan kā papildinājums, lai skatītājam būtu izpratne par laiku, kas atveidots uzvedumā,” sacīja Rubīns. Pēc iestudējuma radošās komandas pārstāvju teiktā, pirmo reizi Latvijā projekciju radīšanai vienotā tīklā tiks savienoti 27 projektori.

Scenogrāfs Didzis Jaunzems lieluzvedumam veidoto skatuvi aprakstīja kā centrisku objektu, nodrošinot labu tās pārskatāmību no visām “Arēnas Rīga” tribīņu pusēm. Skatuve veidota karoga formā – ņemtas vērā Latvijas karoga proporcijas un viļņainās iezīmes, ar kuru palīdzību tiks veidotas ainavu projekcijas. “Brīžiem vidējā laika līnija uz skatuves pārvērtīsies par Daugavu vai Brīvības ielu ar ēkām abās pusēs. Šī būs viena no Latvijas vēsturē apjomīgākajām scenogrāfijām gan uzbūves, gan arī dzen video projekciju kontekstā,” pauda Jaunzems.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no lieluzveduma mūzikas komponistiem Andris Sējāns skaidroja, ka skaņu celiņa veidošanā ņemta vērā Latvijas valsts 100 gadu vēsture un fakts, ka izrādē piedalīsies tikai un vienīgi dejotāji. Līdztekus valsts vēsturei lieluzvedumā tiek atainots arī stāsts par meiteni vārdā Madara, kura 18.novembrī, Latvijas simtajā dzimšanas dienā, svin arī savu 18 gadu jubileju. “Mūzika nebūs nekas mistisks vai pārdabisks. Pasākums būs pietiekami “demokrātisks” – izmantota Emīla Dārziņa, Imanta Kalniņa, Renāra Kaupera u.c. mūzika,” sacīja Sējāns, norādot, ka visām izvēlētajām dziesmām veidoti aranžējumi.

Iestudējuma režisors un mākslinieciskais vadītājs Juris Jonelis atklāja, ka dejotāji uz skatuves izpildīs klasiskās, laikmetīgās, skatuviskās, sporta un mūsdienu dejas. Katra vēstures posma atainošanai tiks izmantoti arī attiecīgā laika perioda tērpi, kurus veidojusi māksliniece Jolanta Rimkute un viņas asistente Ilze Kaša.

Savukārt Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Signe Pujāte pauda, ka lieluzvedums “Abas malas” būs īpaši izglītojošs, un tā laikā skolas vecuma jaunieši varēs neierastā veidā iepazīt dejas, mūzikas un Latvijas vēsturi.

Iestudējuma radošajā komandā darbojas arī režisora asistente Kristīne Freiberga, scenogrāfs libreta autore Rasa Bugavičute-Pēce, Liepājas Simfoniskais orķestris, horeogrāfes Dace Adviljone un Liene Grava, viņu asistenti Gints Baumanis, Reinis Rešetins un Andris Pudāns, multimediju mākslinieks Māris Kalve, animators un inženieris Vilis Bērziņš, mūzikas un literārie konsultanti Raimonds Briedis un Orests Silabriedis, producente Daiga Livčāne un asistente Monta Brūvere, operators Rinalds Zelts, kā arī skaņu ierakstu meistars Kārlis Drukteins un komponists Reinis Sējāns.

Kā ziņots, “Arēnā Rīga” no 17.novembra līdz 19.novembrim tiks izrādīta Latvijas valsts simtgadei veltīta multimediāla izrāde “Abas malas”, kurā tiks apvienota mūzika, dejas un mūsdienu tehnoloģijas, aģentūru LETA informēja projekta pārstāve Gunta Kursiša.

Pirms koncerta “Abas malas” sociālā tīkla “Facebook” lapā un vietnē “abasmalas.lv” tiks veidota cilvēkstāstu sērija, kurā projekta radošā komanda būs apkopojusi iedzīvotāju atmiņas par katru no Latvijas valsts pastāvēšanas desmitgadēm.

Reklāma
Reklāma

“Tā būs izrāde, kurā satiekas mūzika, deja un mūsdienu tehnoloģijas. Un kopā tiek stāstīts Latvijas, mūsu visu, stāsts. Katrs multimediālās deju izrādes vizuālās izteiksmes elements – horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, televīzijas kameru darbs un video projekcijas – tiek veidots kā vienots veselums,” gaidāmo pasākumu aprakstīja Kursiša.

Tāpat ziņots, ka biļetes multimediālo deju lieluzvedumu “Abas malas” maksā no pieciem līdz 38 eiro. Lai veicinātu pasākuma pieejamību un apmeklētību, noteiktas atlaides ieejas biļešu cenām sešām grupām – daudzbērnu ģimenēm, pensionāriem, personām ar invaliditāti, politiski represētajām personām un citām personu grupām. Savukārt bērniem vecumā līdz sešiem gadiem (ieskaitot) ieeja pasākumā būs bezmaksas.

Budžeta ieņēmumi no deju lieluzveduma biļešu realizācijas plānoti 237 485 eiro apmērā. Izrādi “Abas malas” organizē LNKC un Kultūras ministrija.