Kultūra
Kultūrpolitika

Simtgades Dziesmu un deju svētkiem pieteikušies vairāk nekā 1200 brīvprātīgo2

Foto: Reinis Oliņš

Šobrīd XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku brīvprātīgo vakancēm saņemti vairāk nekā 1200 pieteikumu, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

“Mums joprojām turpinās pieteikšanās, lai kļūtu par svētku brīvprātīgo. Uz doto brīdi ir pieteikušies vairāk nekā 1200 cilvēki, kuri saredz iespēju savu brīvo laiku veltīt pirmssvētku procesā, gan arī svētku nedēļā. Šī ir tāda lieliska iespēja būt klāt. Latvijā brīvprātīgo kustība ir tikai aizsākusies, bet man liekas, ka ikvienam, kurš sajūt sevī šo aicinājumu, ir lieliska iespēja kļūt par vienu no svētku rīkotājiem,” saka Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Šodien pieteikšanās termiņš oficiāli beidzās, taču pieņemts lēmums to pagarināt. Kā skaidro svētku rīkotāji, lai arī atsaucība ir liela, palīdzīgu roku vajadzēs daudz, tāpēc pieteikšanās brīvprātīgo darbam pagarināta līdz maija beigām.

Jau vēstīts, ka pretendentiem jābūt labā fiziskā formā un vēlams ar vismaz vienas svešvalodas zināšanām. Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie sāks darboties jau pirmssvētku periodā, bet visaktīvāk tiks iesaistīti organizatoriskos procesos svētku nedēļas laikā.

LA.lv