×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
28. decembris, 2016
Drukāt

Simtgades filmām sadala 879 000 eiro

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Nacionālā kino centra (NKC) izsludinātajā programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filmu projektu ražošanas 2017.gada pirmajā konkursā sadala 879 000 eiro, aģentūru LETA informēja NKC vadītāja vietnieks Uldis Dimiševskis.

Viņš norādīja, ka 535 000 eiro piešķirti vēsturiskās spēlfilmas “Puika ar suni” ražošanai, 214 000 eiro – filmai bērniem “Paradīze 89”, savukārt 130 000 eiro – filmai bērniem “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”.

Konkurss tika organizēts, turpinot Latvijas simtgadei veltītu augstvērtīgu, žanriski daudzveidīgu un sabiedriski nozīmīgu filmu izveidi, lai aktualizētu Latvijas vēstures, valstiskuma un nacionālās identitātes tēmas, stiprinot visplašākajā auditorijā izpratni par nacionālo identitāti un Latvijas valsts attīstību.

Konkursā projektus vērtēja Latvijas simtgades filmu programmas ekspertu komisija, kuras sastāvā ir Jānis Streičs, Lolita Ritmanis, Pēteris Krilovs, Māra Zālīte, Gundega Laiviņa, Viktors Freibergs, kā arī Dimiševskis.

Programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” vairākās konkursa kārtās līdz 2018.gadam plānots izveidot 16 nozīmīgas pilnmetrāžas filmas, tostarp sešas spēlfilmas, divas animācijas filmas un astoņas dokumentālās filmas.

Nākamā konkursa kārta, kurā tiks vērtēti programmā atbalstītie animācijas projekti, visas dokumentālās filmas, kā arī trīs spēlfilmu projekti, notiks 2017.gada februārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+