×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

Simtgades seriālu konkurss noslēdzies, gaidām rezultātus

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Latvijas Televīzijas izsludinātajā konkursā “Par ideju pieteikumu iesniegšanu Latvijas simtgades seriāla radīšanai LTV”, kurš noslēdzās 20. februārī, iesniegti 17 projekti, kas aptver dažādus Latvijas vēstures posmus, sākot no jaunlatviešu un pirmās nacionālās atmodas laikiem līdz pat mūsdienām, vēsta LTV komunikāciju direktore Dace Jansone.

Konkursā ir iesniegti gan oriģinālscenāriji, gan darbi, kas balstīti uz jau pazīstamiem latviešu literatūras darbiem. Šis konkurss ir īpašs ar kvalitatīvu un pamatīgu pretendentu loku. Savus darbus konkursā iesnieguši gan latviešu kino cienījamākie autori, gan jaunās paaudzes režijas zvaigznes. Tāpat seriāla rakstītāju vidū ir virkne pazīstamu latviešu dramaturgu un rakstnieku, bet galvenajās lomās ieplānoti dažādu paaudžu spēcīgākie latviešu aktieri.

“Šis konkurss rada unikālu iespēju ne tikai akcentēt Latvijas valstij un sabiedrībai būtisku tematiku, bet arī pilnveidot un uzlabot seriālu kvalitāti un profesionālismu. Kvalitatīvi seriāli pasaules audiovizuālajā telpā ieņem arvien lielāku nozīmi un kļūst aizvien populārāki, arī šī iemesla dēļ LTV rīkoto konkursu var uzskatīt par lielu iespēju un izaicinājumu profesionāļiem, kas darbojas gan TV, gan Latvijas kino. Ceru, ka konkursā uzvarējušais projekts papildinās to 16 pilnmetrāžas filmu skaitu, kuru kā dāvanu Latvijas simtgadei veido Latvijas kino nozare”, pauda Dita Rietuma, kino teorētiķe, Nacionālā kino centra vadītāja.

Iesniegtās idejas izvērtēs profesionāla žūrija, rezultāti tiks izziņoti mēneša laikā.

“Esam patiesi pārsteigti un gandarīti par lielo interesi, kuru raisījis šis konkurss. Nekad iepriekš kādā LTV konkursā nav pulcējies tāds režijas un producentu zvaigžņu daudzums kā šoreiz. Laikam arī Latvijā beidzot atskārtuši to, kas pasaulē notiek jau vairākus gadus – tieši televīzijas vajadzībām šobrīd top radošākie darbi,” saka LTV Valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Ar šī simtgades projekta realizāciju Latvijas Televīzija vēlas aktualizēt Latvijas vēstures, valstiskuma, kultūras un politikas tēmas, stiprinot izpratni par nacionālo identitāti un Latvijas valsts attīstību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+