Kultūra
Mūzika

Simtgades zaļumballē par godu Latvijai dejo valsi vairāk nekā 150 vietās0

Publicitātes foto

Nedēļas nogalē, 11. augustā, simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas, vairāk nekā 150 vietās visā Latvijā un dažviet ārvalstīs notika Simtgades zaļumballe. Tradīcijai ir sena vēsture, un arī sestdien visā Latvijā estrādēs, pļavās, pilsētu laukumos un citviet uz ballēm pulcējās muzikanti un dejotāji. Balles vienlaikus notika ikkatrā Latvijas pašvaldībā, tādējādi, iespējams, kļūstot par pozitīvās enerģijas bagātāko vakaru. Arī latvieši ārvalstīs pievienojās aicinājumam un šajā dienā rīkoja pasākumus Īrijā, Apvienotajā Karalistē un Krievijā. Godinot Latviju, balles daudzviet sākās ar valsi.

Zaļumballes Latvijā rīkotas kopš 19. gadsimta, un gluži kā sendienās tām gatavojās ikviens un īpaši. Simtgades zaļumballēs muzikālā programma bija daudzveidīga – uzstājās pūtēju orķestri, tautas mūzikas grupas, šlāgergrupas, dīdžeji. Daudzviet pirms Zaļumballes tika rīkoti koncerti, teātra izrādes, sporta sacensības.

Gatavojoties zaļumballei, veikts arī pētnieciskais darbs – starpnozaru mākslas grupa “Serde” tradīciju burtnīcā „Zaļumballe” apkopojusi atmiņas un stāstus par maz pētītu kultūras fenomenu Latvijā – zaļumballēm. Intervijās ar zaļumbaļļu muzikantiem, rīkotājiem un apmeklētājiem atklājas dažādas tradīcijai raksturīgās izpausmes.

Galerijas nosaukums
LA.lv