×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Simti cilvēku Vecrīgā piedalījās Ekumēniskajā Krusta ceļā

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien spītējot aukstumam un saltajam vējam, simtiem cilvēku pa Vecrīgas ielām devās Ekumēniskajā Krusta ceļā, lai atcerētos un apcerētu Jēzus Kristus ciešanu un nāves notikumus, kā arī pārdomātu ciešanu un krusta nozīmi, kas ir cilvēka pestīšanas zīme viņa dzīvē. Kā novēroja aģentūra LETA, Krusta ceļa gājienā piedalījās dažāda gadagājuma ticīgie, tajā skaitā daudzi bērni, kā arī vecāki ar vēl pavisam maziem bērniem ratiņos.

Simtiem cilvēku uzmanīgi ieklausījās lasījumos un gājiena laikā kopīgi izdziedāja ciešanu laika dziedājumus no iepriekš izdalītajiem šim pasākumam veltītajiem bukletiem.

Krusta ceļu šogad veidojusi režisore Inga Tropa, bet nelielajos uzvedumos katrā apstāšanās vietā ar teatrālu apceri piedalījās teātru aktieri Kaspars Znotiņš, Zane Jančevska, Kaspars Aniņš, Ieva Aniņa, Januss Johansons un citi, kuru lasītajā Jēzus Kristus ciešanu notikumu atstāstījumā un garīgajās pārdomās par tiem kāri klausījās gājiena dalībnieki.

Krusta ceļa gājiena laikā kopumā bija astoņas apstāšanās vietas, tostarp pie Latvijas Nacionālās operas, Bastejkalna un citviet. Krusta ceļš sākās pie Svētās Jēkaba katedrāles, kur tika izspēlēts, kā Pilāts Jēzu notiesāja uz nāvi, tad sekoja otrā apstāšanās vieta Jēkaba laukumā, kur Jēzum tika iedots krusts.

Ekumēniskais Krusta ceļš noslēdzās Doma laukumā ar astoto apstāšanās vietu, kur Jēzus tika sists krustā un mira pie krusta. Pie Rīgas Doma baznīcas Krusta ceļa dalībniekus uzrunāja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Gājiena laikā tika nests koka krusts, un to pavadīja lāpu nesēji. Krusta ceļā tiek pārdomāti Jēzus Kristus pēdējie dzīves mirkļi no apcietināšanas brīža līdz Kristus miesas guldīšanai kapā. Starp apstāšanās vietām tiek atskaņoti un dziedāti pazīstamākie ciešanu laika dziedājumi.

Gājiena norisi uzraudzīja vairāki policijas darbinieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+