×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
13. jūlijs, 2017
Drukāt

Simti pie Rīgas pils pēc “oligarhu sarunām”. Prezidentu Vējoni izsvilpj (40)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) tautas sapulcē par tiesiskumu ceturtdienas vakarā pie Rīgas pils bija pulcējušies vairāki simti cilvēku, kuri pauda neapmierinātību ar valsts politisko vidi, kura atklājusies publiskotajās “oligarhu sarunās”, novēroja aģentūra LETA.

Sapulces sākumā tika nolasīts manifests, kura deklamēšanas laikā sapulcei pievienojās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņa ierašanās tika sagaidīta ar ovācijām, taču pēc runas tika izsvilpts.

“Jūs esat par tiesisku, stipru valsti, es esmu par stipru, tiesisku valsti, tātad mēs kopā esam par stipru, tiesisku valsti. Mēs esam arī par atklātu sabiedrību, brīviem, neatkarīgiem medijiem, un, protams, ka stipras valsts pamatā ir tiesiskums,” piebilda Vējonis.

Vējonis atkārtoti teica, ka viņam Rīdzenes sarunas nav “absolūti pieņemamas”. “Mēs esam vienā laivā un mēs visi raudzīsimies, lai sarunu izvērtēšanas process notiktu stingri, pēc tiesiskiem principiem. Es esmu pārliecināts, ka šodienu notikumi palīdzēs mums būs labākiem un kopā veidot stiprāku valsti,” sacīja Vējonis.

Vējonis norādīja, ka iesaistītajiem pašiem jāizvērtē sava atbildība, uz ko saņēma izūjināšanu un izsaucienus: “Mugurkaulu!”

Sapulces gaitā uz laukumā esošas skatuves kāpa dažādi cilvēki, kuri, piemēram, pieprasīja zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) un satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) demisiju. Pēc šiem izsaucieniem sekoja atbalstoši sapulces dalībnieku saucieni.

Daudzi pasākuma dalībnieki rokās tur plakātus, uz kuriem redzami tādi uzraksti kā “Pieprasām Kalnmeiera atkāpšanos!”, “Nost ar “Saskaņu, Nacionālo apvienību, “Vienotību” un ZZS!”, “Deputāti, ieklausieties tautas viedoklī!”, “Mēs neļausi aizmirst!” un citi.

Lielākā daļa pasākuma dalībnieku ir vecāka gada gājuma cilvēki, taču viņu vidū ir arī māmiņas ar bērnu ratiem, kā arī kāds muzikants ar ģitāru. Uz tautas sapulci ieradies arī Rīgas domes “Vienotības” frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis, partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce, juriste Ieva Brante, aktieri Baiba Broka un Andris Keišs, Saeimas deputāti Eduards Smiltēns (V) un Mārtiņš Šics (LRA), kā arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Dažiem no viņiem rokās ir Latvijas karogi.

Kopumā sapulce norit visai mierīgā gaisotnē, lai arī kritika atsevišķiem politiķiem tiek izteikta gana asa.

Kā ziņots, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Nekas te nenotiks, jo pārāk dziļa ir korupcija, pārāk daudz uzpirkto, nepavelti mafiozi, valsts lielākais zaglis, nozagtās naudas dalītājs, slepkavību pasūtītājs no Ventspils – lempergs ar platu smaidu parādās presē, televīzijā un citur. Prezidents un premjerministrs spiež šim mēslam roku, ko vēl trakāku var iedomāties, tātad arī uzpirkti!!!!!! kamēr mafiozā banda netiks notiesāta, nekas te Latvija uz labo pusi neies. Nost prezidentu, kkalnmeijeru, uzpirktos tiesniešus , magones ,duklāvus, auguļus utt.

 2. Valstī viss kārtībā ! Atbildēt

  Kuš, tauta! Netrokšņojat ! Klusiņām uz lidostu …Prezidents pateica, paši runāja , lai paši sevi izvērtē. Tagad droši vien sēž nokaunējušies un nosarkuši. Viss nokārtots.

 3. Nevis izsvilpa – bet gan nekrietni aprēja AR BORDĀNU UN STRĪĶENI priekšgalā.

 4. NOST ar tiem, kas Latviju padarījuši par strādājošu nabagu valsti, no kuras cilvēkiem jābēg prom. Atkāpieties un dodiet vietu Levitam, Bordānam, Strīķei, Cālītim un daudziem citiem, kuriem nav sveša SIRDSAPZIŅA. Jums tā ir sveša 27 gadus, tādēl ejiet prom,paķerot līdzi ESMAIJU….

  • pensionāriem ar marazmatiskām smadzenem neviens vārdu nedeva, se būdā. paskatieties ari kas tur uz to mītiņu saskrējis. visaprobežotākākā un ar visu neapmierinātā publika ko veikli manipulē tāda strīķene ar bordānu. luk tiem noteikti nav sirdsapziņas jo melo acīs skatidamies

   • Kā nebija kauns nākt uz šo sapulci noziedzniekiem ? Tur es redzēju tos ,kas pārņēmuši kontrbandas biznesu no vaskevica un zolitudes vaininiekus Un tagad te tēlo baltos gulbjus PRETIGI

 5. Kādēļ neviens neaptur šo vājprātu? Vai patiesi dzīvojam mežoņu valstī, kur bez jebkāda tiesiskuma var sākt nolinčot cilvēkus. Izsvilpt Prezidentu, aurot un pieprasīt bez pierādījumiem sodīt un iznīcināt.
  Kam tas ir izdevīgi, lai uz tukšu runu pamata atlaistu divus ZZS ministrus, lai iedzīvotājus masveidā padarītu naidīgus pret ZZS? Kam ir izdevīgi, lai partija, kuras reitings ir ar augšupejošu līkni tiktu pazemota un nomelnota. Tā ir Vienotības pārbaudīta prakse! Tā viņa tika pie varas un tā viņa cer atgūt varu! Tikai ar šādām metodēm ne ar ko citu, viņasprāt, tas nav iespējams! Kūdīt, nomelnot, apmelot, sarīdīt žurnālistus , pielaizīties sorosa izdresētajiem suņiem Latvijā. Piebalgs paziņojis, ka vairs nekandidēs – acīmredzot sāk saprast kas ir kas un sirdsapziņa sāk mocīt. Es gaidu kad uzvarēs veselais saprāts un tiks uzsākts kriminālprocess pret tiem, kas nelikumīgi 3 gadu garumā noklausījās privātas sarunas, kas viņas samontēja, pārcenšoties sasprauda tik daudz rupjību, kas dod pārliecību, ka sarunas ir apstrādātas pēc kāda augstāka spēka pavēles. Ventspilnieki, mostieties! Vai no Jums kāds ir dzirdējis Lembergu ik vārdu sākt un beigt ar rupjību? Neticiet!! Jūs pazīstat Lembergu kā gudru un saimniecisku cilvēku, neuzķeraties uz izmestas makšķeres, ar šo afēru viņš nav kļuvis ne sliktāks, ne nicināms!

  • KURU AMATPERSONU valdīšanas laikā pieņēma netaisnīgo un absurdo likumu par to, ka padomijas laikā strādājošie nav pelnījuši vecuma pensijas? ka tajā laikā nostrādātos gadus neieskaita pensijas aprēķināsanā un darba stāžā????? tos cilvēkus vajadzētu TIESĀT, jo viņi ir apzaguši un diskriminējuši veselu strādājošo paaudzi vai divas, kas GĀDĀJA PAR ŠODIENAS LIKUMU LĒMĒJU izglītošanu, veselību, cēla skolas, veidoja infrastruktūru, ieguldīja darbu VISU CILVĒKU LABĀ. Neatkarīgā Latvija visus viņus (tos, kas negribēja vai neprata šmaukties un sazagties) padarīja par NABAGIEM. Ja šie cilvēki nav pelnījuši pieklājīgas vecuma pensijas par darbam atdoto mūžu, tad neatkarīgās Latvijas netaisnīgo un necilvēcīgo likumu LĒMĒJIEM bija jāmaksā šiem cilvēkiem PAMATĪGAS KOMPENSĀCIJAS par to, ka visu kopīgā darba augļus kādi varēja PRIHVATIZĒT, vienkārši nozagt, ka visi LĒMĒJI joprojām brauc pa tās paaudzes celtajiem tiltiem, izmanto celtos namus, visu infrastruktūru utt. TIKAI NOŽĒLOJAMA VALSTS VAR PIEĻAUT TĀDU DISKRIMINĀCIJU PRET SAVIEM TĒVIEM, VECTĒVIEM, MĀTĒM UN VECĀMMĀTĒM, PRET VESELU PAAUDZI, KURA ŠOS LĒMĒJUS AUDZINĀJA, BAROJA UN IZSKOLOJA. Un vēl šodien to netaisnību negrasās neviens beidzot likvidēt – šo MILZĪGO MŪSU SABIEDRĪBAS KAUNA TRAIPU – NEPATEICĪBU.

   • Es piekrītu katram Jūsu vārdam, tikai komentāra sākumā Jūs esat bijis neprecīzs. Tā gluži nebija, ka šos gadus neieskaitīja stāžā. Ieskaitīja. To, ka mēs nebijām pelnījuši pensiju sludināja uz laiku tāds paķerts cilvēciņš, ieradies no Austrālijas. Cik atminu Ritenis pēc uzvārda. Pēc tam to domu atkārtoja Viņķele. Tikai tās ko par šiem gadiem piešķīra, nebija pensijas, bet nožēlojami graši, lai nenomirst badā. Pēc 1996. gada notika vēl netaisnīgāka pensiju aprēķināšana. Tajā laikā izputēja kolhozi un rūpnīcas, cilvēki palika bez līdzekļiem, turklāt Repše ar naudas reformu bija aplaupījis līdz nullei, tad pensiju likums atļāva sev pensijas katram pašam nopirkt. Citi pārdeva īpašumu, citi aizņēmās, tiem, kas bija informēti par Repšes plāniem savus uzkrājumus izglāba pārvēršot nezūdošās vērtības, tie nopirka un lielas pensijas, es teiktu, bet pārējiem aprēķinātās pensijas bija vēl mazākas kā tiem, kas aizgāja pensijā līdz 1996. gadam.Tajā laikā par ministru bija Makārovs, ja pareizi atceros uzvārdu un tas piederēja pie nacionāļiem .

 6. Tauta, domajiet ko darat pirms atkal taisat revoluciju.
  Vai tie, kuri tajaa ir ieintereseti ir tiraki par tiem, kuri juus uzkurina.

  • Par laimi sis izskatas pec Bordana chekistu brigades un velkamistu tusa.
   ar nelielu pavisam nelielu tautas piejaukumu, kura nenojaush, ka vinju manipulee

   • Bordān, turies! Tauta ir ar Tevi! Pie varas NEDRĪKST vairs būt NEVIENS, kurš tur šos 27 gadus nīdējis savu tautu. Tāda netaisnība un nelietības ātri iznīcinās Latvijas tautu, paliks sauja bagāto un to, kuri uz pārējo nabadzības ir labi iedzīvojušies. Taču lielākā daļa Latvijas sabiedrības dzīvo nabadzībā vai ļoti tuvu tai. Un ne tāpēc, ka ir neizglītoti, stulbi vai slinki, bet tāpēc, ka Latvijas valdīšanām acīmredzot, NAV IZDEVĪGI šeit strādājošiem maksāt CILVĒKU CIENĪGAS ALGAS -ne skolotājiem, ne mediķiem, ne pārējiem. BET PAŠI SEV TĀS SAKĀRTOJUŠI TŪKSTOŠOS, UN PENSIJAS BŪS PIEKLĀJĪGAS. Ir grūti sapraST, CIK ĻOTI JĀIENĪST SAVA TAUTA, LAI pieņemtu tik necilvēcīgus likumus, lai neļautu tai dzemdēt un audzināt bērnus, dzīvot priecīgi un bez mūžīga stresa. CIK CIETSIRDĪGIEM IR JĀBŪT CILVĒKIEM, kas lemj un ir pie varas, lai TĀ MOCĪTU savu tautu, pielemjot 50, 70, 80 eiro PENSIJAS, CEĻOT NODOKĻUS, NEKONTROLĒJOT CENU CELŠANOS – TIK TRAĢISKA ATTIEKSME – CINISMS UN VIENALDZĪBA nav bijis NEVIENOS laikos, kopš dzīvoju. Tā ņirgāšanās par sirmgalvjiem, invalīdiem, sievietēm, bērniem IR JĀPĀRTRAUC un to var izdarīt jauni, godīgi un gudri cilvēki.

 7. Šķidrs gan tas pasākums izvērtās. Pretēju uzskatu demonstrācija, no visiem virzieniem pa druskai. Gan konservatīvie, gan liberāļi. Un pa vidu – apmaldījies Ozols, kurš gribēja salīdzināt un slavēt pirmskara Latvijas sasniegumus, bet neveikli sapinās, lai tik vienlaikus nepieminētu Kārli Ulmani, kas viņam fašists. Iznāca kā tai “bārišņai” krievu parunā, kura gribēja vienlaikus “gan zivtiņu apēst, gan uz pi. uzsēsties”. Kopumā ņemot, tāpat notika ar visu šo pasākumu, tauta gaidīja bordānistu pirms vēlēšanām solīto – pavētīt Rīgas domi, bet tā vietā liberāļi šos novirzīja uz 7 – 8 gadus vecām krogus sarunām. Protams, savās interesēs – lai izvilktu no mēsliem Vienotību un noliktu to atkal pie varas. Bet ko paši JKP – divas sapulces vienā dienā, tad pret prokuroru, tad pret oligarhiem, tad pret ZZS un pat pret NA, tad pret diviem ministriem, tad pašās beigās – pret prezidentu, ar visu ūjināšanu no Vienotības repertuāra…

  • Ozols par vēsturi informējas no sociāldemokrātu (sociķu) un komuņaku sacerējumiem. Tajos lamāta buržuāziskā Latvija un sludināta pasaules revolūcija. Te nu viņi ir uz viena viļņa ar liberāļiem, kas tāpat grib visu nojaukt pasaules magnātu interesēs.

 8. Nabaga zicprezidentiņš – nu te nav modes skates mēle, ne valsts bankets ar vienu no 3 A pie labās rokas un tad tukšā uzruna…
  Ja esi amatā likts pēc Jūrmalgeitas principa “lielāko kretīnu”, tad tas ir jāsaprot kā Zatleram un jāsadumpojas pret 3 A, bet te laikam par vāju… tāpēc arī tie svilpieni.
  P.sk. nekad nebūsi labs visiem un jādara izvēle vai nu 3 A vai tauta…un šeit ar bāreņu galviņu glaudīšanu neiztikt… Tikai kā tā saprašana?

  • Un kas tad tā tauta būs, šitas nelielais aptaurēto pūlis ar Strīķi priekšgalā un Bordānu pakaļgalā? Nerunājiet TAUTAS vārdā. TE no TAUTAS nebija ne smakas. Tāpat kā te komentāros, pēc stila var atpazīt, ka rakstītāju ir pavisam šķidras rindas. Daži pajoliņi , kas nespēj domāt, bet prot baurot, kaut paši nesaprot par ko drīzāk baurošanas pēc, driķē vienu komentāru pēc otra, bet visi vienādi smird. Būtu vismaz stilu pamainījuši.

 9. Briseles un Tallinas bezmaksas sabiedrisko transportu Rīgā!

 10. Jābrauc uz Briseli?!! Briseles 6% PVN likmi visai pārtikai,vienīgo ģimenes mājokli bez NĪN,neatkarīgās slimokases,bez administratīvajiem starpniekiem ar standarta veselības apdrošināšanas paketi visai ģimenei par 10 eiro mēnesī,Briseles tikai 10 ministrijas,obligāto piedalīšanos vēlēšanās un Briseles 970 eiro minimālo pensiju-Latvijā!

 11. Cik cilvēķi tomēr ir viegli vadāmi! Kā var tik stulbi uzrauties uz prastu “vienotās bandas” kas turpmāk sauksies jaunā komunistu partija, pirmsvēlēšanu reklāmas kampaņu?

 12. un pasākumu rīko kas? Atbildēt

  strīķene !!!!! tā pati zoss kas šo oligarhu lietu nespēja lidz tiesai dabūt. vai nav smiekligi, pati protestē pret savu slikto darbu?

  • Tev ir loģikas trūkums, draugs.

   • varetu padomat ka tu zini Atbildēt

    sarunas vismaz noklausijies/izlasiji? tur nav nekā krimināla, parasta veču muldešana virtuvē pie glāzites, un visa “oligarhulieta”taču balstijās tik uz šīm sarunām. bet tiesai vajag reālus faktus, reālus pierādijumus, bet tādu nav neskatoties uz masveida kratišanām utt.
    jā nepatikami ka cilveki tā sprieš/plāno/lemj, bet par to notiesat nevar.
    viens piemers- tur spriež ka žurnalists jānoņem no trases jo katru dienu smadzenes skalo. šis žurnalists vel šodien katru dienu smadzenes skalo, nekas viņam nav noticis. tad par ko šumejas? par to ka vīriem nepatīk viens konkrets žurnaļuga. man daudzi nepatīk, par to netiesā.
    ar galvu jādraudzejas neviss tikai netā žults jāizgāž

    • Tavs viedoklis ir labs piemērs, kas uzskatāmi parāda, kas un kā interesēs kāda politika visus 26.Latvijas neatkarības gadus ir taisīta valstī. Cik zems ir morāles un ētikas un tiesiskas valsts likumu ievērošanas slieksnis vienā sabiedrības loceklī, tik zems visā sabiedrībā. Tolerējot Rīdzenes sarunu, vienalga vai pudeles brāļus vai Latvijas eks- un politiķus, nav jābrīnās, ka esam kā valsts ‘trubā’.

 13. vērojiet sakarības! Atbildēt

  Sorosītu ieliktenei Vienotībai slīd no rokām ārā vara, tāpēc arī tiek organizētas šādas protesta akcijas. Kāpēc JKP neprotestēja pret valsts izzagšanu, uzdāvinot Citadeli aizjūras kapitālistiem?

  Aizjūras lielkapitālistiem, kas sagrābuši varu gandrīz visā pasaulē, ir ļoti neizdevīgi, ka Latvijā eksistē vietējie lielkapitāla turētāji, jo tie viņiem traucē sagrābt visas stratēģiski nozīmīgās nozares mūsu valstī! Plašsaziņas līdzekļus viņi lielā mērā jau ir sagrābuši, bet viņiem vajag visu! Tāpēc arī tiek organizēti protesti pret mūsu pašu vietējajiem lielkapitāla turētājiem, jo viņi ir vienīgie, kas var un spēj likt šķēršļus visu mūsu valsts stratēģiski nozīmīgo nozaru nokļūšanu ārzemju lielkapitālistu kontrolē.

 14. Ne tur Jūs stāvat / nelaimīgie ! Jums jābrauc uz Vašingtonu vai Briseli !

 15. ir neliela problēma Atbildēt

  pie mums linču tiesas nav, notiest var tikai un vienigi pēc likumpantiem neviss uz “patiesā sašutuma viļņa”. atiecigi tam visam nav jēgas. jebkurš kaut mazliet jurispondencē saprotošs jums pateiks ka pantu piesiet nevar, un “politiski pasutitas tiesas prāvas”ari neko nedos, jo ari tādus spriedumus var pārsudzet kaut eiropas tiesā

 16. garigi slimo no tvaiku ielas izmukuši:)

 17. Nu visādas karikatūras mums ir bijuši par prezidenta izstrādājumiem. Bet nu šitais glumais gliemezis ir kronis visam. Un galvenais pats tic kam spēlē. Žēl tik ka tauta redz , kā netalantīgi.

  • Bija variants par Levitu. Bet izgāza tieši Vienotība, cerot uz premjera krēslu. Latvijai ir vajadzīgs tautas vēlēts prezidents, nevis kaut kur pārstāvēt valsti, bet saimnieks. Tāpēc atbalstāms ir Vējoņa priekšlikums. Ja Vējonis arī nekļūtu par pirmo tautas vēlētu, tad viņš, līdzīgi kā K. Ulmanis, ieietu vēsturē, kas izbeigtu šo nesaimnieciskumu un tautas labumu izvazāšanu pa partijām, kuras nemitīgi savā starpā plēšas par ieguvumiem, kamēr valsts slīd uz leju, iedzīvotāji emigrē.

 18. Labak velak ka nekad !Beidzot latviesu tauta sak saprast,ka Latvijas Valsts un latviesu tautas ienaidnieki nav tikai kremla cekistu politiska apvieniba,ES un NATO Valsti Latvija,Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ,bet ari “zalie”cekisti ar savu barvedi,NATO ienaidnieku, no Puzes bunkura.

 19. Šī ir tā pati lietussargu– žīdu== Ločmeles == žurnāla Ir provocēta == Vienotības DZEMDINĀTS BARDAKS! Kur bija SEŠU GADU GARUMĀ? Āboltiņa== valsts augstākā drošības vadone Saeimā == neko nedarīja, nelika drosības un spēka struktūrām kārtot .
  Lauku ļaudis!
  Vai jūs pieļausiet Dūklavu noēst un lai Vienotība ieliek paklausīgu lauksaimniecības ministru +++ “” kā Bika Roze!
  Lauksaimnieki, ja mēs tagad Vienotību uz dienu nepatrieksim , valsti finansiāli nosags gadugaitā SAROSS!. Ja tā būs , tad Nellija , mēs tevi sodīsim.Sodi savu pērkamo Raudsepu!

  • Kremla cekistu provakaciju un dezinformacijas izplatitajam,kurs sevi deve par “lauku veci” : jusu laiks,ir beidzies vel nesakoties,par saviem noziegumiem bus jaatbild.Pagaidam novelu patikamu vakaru!

   • Nedzīvojat ilūzijās. Lauku ļaužu kodols sen atrodas ārzemēs. Praktiski lielais vairums ha, valdības vīreļu veidotais ekonomisko šķēru rezultāts, jau labu laiku atrodas dāņu, vāciešu, zviedru rokās. Ar traktoriem Rīgas ielās braucējus nesagaidīt. Šī kārts sen sista.

  • !100 % taisniba Tie Sorositi un bordanisti jāliek cietumā ! Punkts un Amen

 20. Kāda tauta, tādi vēlētāji, kādi vēlētāji tāda politiskā vide. “Nost ar “Saskaņu, Nacionālo apvienību, “Vienotību” un ZZS!”, “Deputāti, ieklausieties tautas viedoklī!”, “Mēs neļausi aizmirst! Nu redzēsim vai tiešām līdz vēlēšanām atkal nebūs piemirsies un turpat vien nebūsim atkal? Ar mītiņiem politisko vidi uzlabot nevar, pēc pūļa pieprasījuma nevienu tiesāt nedrīkst, turklāt sarunās nav nekā KRIMINĀLI sodāma, kaut arī tās ir politisko vidi degradējošas un pretīgas. Amorāla, neētiska rīcība nav kriminālnoziegums. Te savu spriedumu var izteikt vēlētājs ar savu par vai pret.

Draugiem Facebook Twitter Google+