×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Simti Rumbulas memoriālā piemin Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis noliek ziedus piemiņas brīdī Rumbulas memoriālā, kas veltīts Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas 75. gadadienai.Valsts prezidents Raimonds Vējonis noliek ziedus piemiņas brīdī Rumbulas memoriālā, kas veltīts Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas 75. gadadienai.

Foto - LETA

Rumbulas memoriālā šodien notika Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas 75.gadadienas piemiņas pasākums.

Ceremonijā piedalījās arī augstākās valsts amatpersonas, kā arī nevalstisko organizāciju un ebreju kopienas biedri.

75.gadadienas piemiņas pasākumu organizē Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome.

Rumbula ir viena no lielākajām ebreju masveida iznīcināšanas vietām Eiropā. Divu akciju laikā 1941.gada 30.novembrī un 8.decembrī Rumbulas mežā nacisti nošāva vairāk nekā 25 000 Rīgas geto ieslodzīto, kā arī ap tūkstoti no Vācijas deportēto ebreju.

1964.gadā vietējiem ebreju aktīvistiem izdevās pārvarēt padomju varas iestāžu pretestību un panākt piemiņas akmens atklāšanu Rumbulā. Savukārt 2002.gadā tika atklāts memoriālais ansamblis.

“Šodien mēs pieminam tos 25 tūkstošus ebreju, kuri tika nežēlīgi noslepkavoti Rumbulas mežā 1941.gada 30.novembra un 8.decembra nacistu organizētajā akcijā. Šiem noziegumiem pret cilvēci nav noilguma,” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents savā uzrunā uzsvēra, ka atceres pasākumi Rumbulā nav saistīti tikai ar pagātni.

“Mēs nedrīkstam aizmirst pagātnes notikumus arī tādēļ, lai spētu dzīvot tālāk. Lai mēs dzīvotu uz demokrātijas vērtībām balstītā sabiedrībā, kas nepieļauj jebkādas neiecietības, rasisma un antisemītisma izpausmes. Šodien, kad pasaulē daudzviet tiek apšaubītas liberālo demokrātiju vērtības, šis ir brīdis, kad aizdomāties par Latvijas sabiedrību un valsti, kurā dzīvojam. Ikvienai mūsu sabiedrības grupai Latvijā ir jājūtas drošai un aizsargātai. To garantē mūsu Satversme,” teica Vējonis.

Valsts prezidents atzina, ka par spīti nežēlīgajām represijām un neizmērojamiem zaudējumiem ebreju kopiena Latvijā ir atdzimusi un viņš redz attīstību un uzplaukumu tās sabiedriskajā, reliģiskajā un kultūras dzīvē. “Caur to Latvija kļūst arī stiprāka un bagātāka,” sacīja Valsts prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+