×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Simtiem cilvēku atvadās no mūžībā aizgājušā policijas ģenerāļa Aloiza Blonska

blonskis_aloizs_beres

Šodien pēdējā gaitā tika izvadīts mūžībā aizgājušais leģendārais policijas ģenerālis Aloizs Visvaldis Blonskis, kuram pēdējos sveicienus nodot bija ieradušies vairāki simti cilvēku.

Atvadīšanās ceremonijā Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskajā baznīcā bija pulcējušies gan bijuši policijas priekšnieki, gan arī pašreizējā policijas un Iekšlietu ministrijas vadība. Pēdējās atvadas bija ieradušies teikt arī vairāki bijuši ministri, kultūras darbinieki, kā arī bijušie iekšlietu sistēmas darbinieki, kuri savulaik strādājuši kopā ar Blonski.

Pie mirušā zārka stāvēja policistu godasardze, novēroja aģentūra LETA.

Blonski zemes klēpī guldīja Otrajos meža kapos.

LETA jau ziņoja, ka Blonskis mūžībā aizgāja 29.janvārī 78 gadu vecumā. Blonskis savas darba gaitas toreizējā milicijā sāka 1953.gadā Rīgā, viņš ir arī vadījis Jūrmalas milicijas Kriminālizmeklēšanas daļu, bijis Ogres rajona Milicijas nodaļas priekšnieks, bet no 1969. līdz 1994.gadam bijis Latvijas Kriminālpolicijas priekšnieka vietnieks.

1994.gadā Blonskis kļuva par Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieku, 1997.gadā viņam piešķīra policijas ģenerāļa speciālo dienesta pakāpi. 2000.gadā Blonskis devās pensijā, un tajā pašā gadā viņš ticis apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Arī pēc došanās pensijā Blonskis turpināja darboties iekšlietu sistēmā kā padomnieks. Padomus viņš deva gan toreizējam Valsts policijas priekšniekam Jurim Rekšņam, gan toreizējam iekšlietu ministram Marekam Segliņam. 2001.gadā Blonskis tika ievēlēts Rīgas domē. 2002.gadā viņš tika iecelts par toreizējā iekšlietu ministra Māra Gulbja ārštata padomnieku, bet 2004.gadā šos pašus pienākumus pildīja pie toreizējā iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+