×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Simtiem cilvēku stāv rindā pie slimnīcas, lai pierakstītos pie ārstiem (12)

Foto LETAFoto LETA

Attēlam ir ilustratīva nozīme

Satraukti, ka viņiem nepietiks kvotu jeb nebūs pieejama valsts apmaksāta konsultācija pie speciālistiem Austrumu slimnīcā, tostarp Onkoloģijas centrā, simtiem cilvēku ceturtdien kopš sešiem rītā ieņēma rindu, kas ir divas stundas pirms reģistratūras atvēršanās, pastāstīja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

Latvijas Televīzijas žurnāliste Aija Kinca sociālajā tīklā “twitter” ziņo: “150 cilvēku rindā un kautiņš. Tādas emocijas Gaiļezerā, kur atvērts pieraksts pie speciālistiem.”

Potetinova stāsta, ka kautiņa īsti nebija, bet bijusi grūstīšanās. Iesaistījusies apsardze, bet policiju nav bijis nepieciešams piesaistīt.

Slimnīcas preses sekretāre informē, ka no ceturtdienas iedzīvotāji var sākt pierakstīties uz valsts apmaksātām konsultācijām turpmākajos mēnešos. Simtiem cilvēku Austrumu slimnīcā bija ieradušies personīgi, jo baidījās, ka nevarēs reģistratūru sazvanīt. Rinda izveidojās divas stundas pirms reģistratūras atvēršanas. Potetinova stāsta, ka telefona savienojumu brīžiem gaidīja pat 70 cilvēku. Ņemot vērā pieredzi 1.februārī, kad dažu stundu laikā aizpildījās pieraksts uz martu, piesaistīti gan vairāk cilvēku reģistratūrā, gan pie telefona.

“Iespējams, ka lomu nospēlēja ažiotāža ar pierakstu, kad bija 1.februarī,” komentējot daudzo cilvēku ierašanos klātienē pieļāva Potetinova.

Jau ziņots, ka tiesībsargs Juris Jansons paudis, ka ārstniecības kvotas ir antikonstitucionālas un diskriminējušas. “Pie vienādiem un salīdzināmiem apstākļiem ir pacienti, kas tiek pie ārsta, bet kad nauda beigusies – vairs netiek,” skaidroja Jansons.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs ir komentējis, ka kvotas jeb valsts apmaksāto pakalpojumu apjoms izriet no valsts budžeta likuma.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga norādījusi, ka slimnīcas kapacitāte ambulatoro pakalpojumu sniegšanā ir trīs reizes lielāka, bet to ierobežo finanšu trūkums.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Ko gan citu gaidījām?! Ka nāks Jězus un dos klimpu?Ne nu nāks un ne nu dos.
  Te bůtu jārunå TAUTAS VĚLĚTAJIEM PRIEKŠŠTĀVJIEM (deputātiem)….Tak nav laika un arï intereses+ jüs,tauta,deputātiem neko ne-no-zï-mě-jat

 2. Ko gan citu gaidījām?! Ka nāks Jězus un dos klimpu?Ne nu nāks un ne nu dos.
  Te bůtu jārunå TAUTAS VĚLĚTAJIEM PRIEKŠŠTĀVJIEM (deputātiem)….Tak nav laika un arï intereses+ jüs,tauta,deputātiem neko ne-no-zï-mě-jat

 3. Nē nu cik var ņirgāties par cilvēkiem.
  Izskatās ka valdībai ir vienas dienas domāšana.
  Kas tad tos nenormālos nodokļus pelnīs priekš šiem, kad tautu iznīcinās.

 4. Laime, ka neesam vairs krievu laikos, bet esam neatkarīgi un brīvi!!

 5. Nu skaisti,kā krievu laikos pēc desām.Bez desas iztiksi,bet bez medicīnas nu nekādi.

 6. Toties Belēvičs dzenā skolas bulcinas – laikam vaira nav ko darīt ? Vai kārto savas aptieku biznesa lietas – ir ko darīt ?

 7. Kā valsts var pazemot savus cilvēkus, tālāk nav kur! Neģeļi, kas pieņēma šos likumus būtu jātiesā.

Draugiem Facebook Twitter Google+