×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. septembris, 2012
Drukāt

Simtiem cilvēku Tokijā protestē pret Ķīnu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Simtiem Japānas iedzīvotāju sestdien, 22.septembrī, izgāja Tokijas ielās, lai protestētu pret Ķīnu, abu valstu attiecībām saasinoties saistībā ar strīdu par tiesībām uz salām Austrumķīnas jūrā.

Apmēram 800 demonstranti ar valsts karogiem rokās devās gājienā pa Tokijas centra ielām, Ķīnu saucot par “brutālu valsti” un “fašistisku valsti”.

Atrodoties netālu no Ķīnas vēstniecības, demonstranti  izkliedza, ka Japāna “nekad nepadosies Ķīnas militārajiem draudiem”.

Tāpat demonstranti Japānā kritizēja pagājušajā nedēļā Ķīnā notikušos protestus, kas tika izlaupīti Japānas uzņēmumiem piederoši veikali un uzņēmumi bija spiesti slēgt ražotnes.

Japānas krasta apsardze sestdien paziņoja, ka uzrauga septiņus Ķīnas kuģus, kas atrodas strīdus salu tuvumā.

Ķīnai un Japānai ir saasinājies konflikts strīda salu Senkaku (Djaoju) dēļ kopš Japānas valdības sēdē tika panākta vienošanās, ka valdība iespējami ātrāk nopirks trīs lielākās Senkaku arhipelāga salas no to privātīpašnieka. Salas, kas oficiāli piederēs Japānas Krasta apsardzei, tiek iegādātas, lai nodrošinātu “mierīgu un stabilu to uzturēšanu”.

Senkaku (Djaoju) arhipelāgā ir piecas salas un trīs rifi. Arhipelāgu, kas ir Ķīnas, Taivānas un Japānas strīda teritorija, kontrolē Japāna kā Okinavas prefektūras daļu. Trīs tā lielākās salas tiks nopirktas no japāņu uzņēmēja Kunioki Kuriharas, kurš mēdza tās iznomāt Japānas valdībai.

Šīs strīda salas ir neapdzīvotas, bet bagātas ar dabas resursiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+