Foto-LETA/AFP

Simtiem cilvēku Tokijā protestē pret Ķīnu 0

Simtiem Japānas iedzīvotāju sestdien, 22.septembrī, izgāja Tokijas ielās, lai protestētu pret Ķīnu, abu valstu attiecībām saasinoties saistībā ar strīdu par tiesībām uz salām Austrumķīnas jūrā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Apmēram 800 demonstranti ar valsts karogiem rokās devās gājienā pa Tokijas centra ielām, Ķīnu saucot par “brutālu valsti” un “fašistisku valsti”.

Atrodoties netālu no Ķīnas vēstniecības, demonstranti  izkliedza, ka Japāna “nekad nepadosies Ķīnas militārajiem draudiem”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat demonstranti Japānā kritizēja pagājušajā nedēļā Ķīnā notikušos protestus, kas tika izlaupīti Japānas uzņēmumiem piederoši veikali un uzņēmumi bija spiesti slēgt ražotnes.

Japānas krasta apsardze sestdien paziņoja, ka uzrauga septiņus Ķīnas kuģus, kas atrodas strīdus salu tuvumā.

Ķīnai un Japānai ir saasinājies konflikts strīda salu Senkaku (Djaoju) dēļ kopš Japānas valdības sēdē tika panākta vienošanās, ka valdība iespējami ātrāk nopirks trīs lielākās Senkaku arhipelāga salas no to privātīpašnieka. Salas, kas oficiāli piederēs Japānas Krasta apsardzei, tiek iegādātas, lai nodrošinātu “mierīgu un stabilu to uzturēšanu”.

Senkaku (Djaoju) arhipelāgā ir piecas salas un trīs rifi. Arhipelāgu, kas ir Ķīnas, Taivānas un Japānas strīda teritorija, kontrolē Japāna kā Okinavas prefektūras daļu. Trīs tā lielākās salas tiks nopirktas no japāņu uzņēmēja Kunioki Kuriharas, kurš mēdza tās iznomāt Japānas valdībai.

Šīs strīda salas ir neapdzīvotas, bet bagātas ar dabas resursiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.