×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

“Sinfonietta Rīga” jubilejas sezonas atklāšanā – mūzika čellam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Žans Gijēns Keirass

17. septembrī Lielajā ģildē jau desmito koncertsezonu atklās kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”. Sezonas atklāšana koncertā diriģenta Normunda Šnē vadībā izskanēs muzikālu kontrastu pilna programma: līdzās Haidna un Bēthovena kompozīcijām skanēs intriģējoša mūsdienu komponistu mūzika. Klausītājus gaida tikšanās ar īpašu viesi – izsmalcināto franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu, kuram tāpat kā kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga” tuvs gan laikmetīgs, gan klasisks repertuārs.

Jubilejas sezonā “Sinfonietta Rīga” sola brīnišķīgus koncertus, kuros skanēs krāšņa un daudzveidīga programmu, kā arī viesosies spoži mākslinieki. Par sezonas atklāšanas koncerta viesi aicināts franču čellists Žans Gijēns Keirass, kurš izsmalcināti muzicē ne vien kameransambļu sastāvos un solista ampluā, bet arī senākās partitūrās un nesen radītos opusos.

Žans Gijēns Keirass pašlaik profesūru Freiburgas Mūzikas augstskolā apvienos ar koncertsēriju Londonas Vigmora zālē, kur, pateicoties interpretāciju oriģinalitātei un neparastajam redzējumam, Keirass aicināts par rezidējošo mākslinieku. Izsmalcināti viņš muzicē ne vien kameransambļu sastāvos un solista ampluā, bet arī senākās partitūrās un nesen radītos opusos. Līdzīgi kā “Sinfonietta Rīga”, kas arvien dialogu meklē gan ar jaunu, gan laika ritējuma pārbaudītu mūziku.

Pēc dalības vasaras festivālā “Čello Cēsis” arī orķestra sezonas atklāšanas koncerts ir veltīts čellu mūzikai, čellu repertuāram un šoreiz – izcilajam čella solistam Žanam Gijēnam Keirasam, stāsta N. Šnē. “Mūziķim piemīt reti sastopams muzikālais apvārsnis un daudzveidība. Ir mūzika, kas atgriežas pie mums, un tāds ir komponists Klāss Torstensons. Viņa, iespējams, džeza žanra iespaidotais mūzikas stils un valoda, kas saistās ar asiem ritmiem un brīnumainu instrumentāciju, tiešām fascinē mūsu domāšanu, uztveri. Patiess prieks ar šo mūziku satikties vēlreiz. Haidns un Bēthovens ir mūsu repertuāra stūrakmeņi, tomēr ikreiz cenšamies viņu darbos atrast jaunas krāsas, jaunas sajūtas, jo laiks rit un katra diena piedāvā jaunu ritmu un jaunas sajūtas, arī spēlējot klasisko mūziku.”

Kopā ar orķestri Ž. G. Keirass izpildīs Haidna “Koncertu čellam un orķestrim Do mažorā”, kā arī Rolfa Vallina opusu “Ground”. Vakara programmā izskanēs arī Ludviga van Bēthovena jaunības dienu šedevrs – “Pirmā simfonija Do mažorā”. Uz sava opusa “Lantern Lectures” 4. sējuma atskaņojumu Rīgā ieradīsies tā autors zviedru komponists Klāss Torstensons.

Jubilejas sezonas rudens periodā “Sinfonietta Rīga” 26. septembrī piedalīsies “Grammy” laureātu koncertā, atskaņojot igauņu komponista Arvo Perta mūziku, savukārt 8. oktobrī gaidāma nebijusi tikšanās ar pasaulē pazīstamo latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu. 16. oktobrī koncertā “Bahs un latvieši” risināsies radoša sadarbība ar Latvijas Radio kori diriģenta Kaspara Putniņa vadībā, savukārt 31. oktobrī pie “Sinfonietta Rīga” diriģenta pults stāsies Andris Poga, lai kopā ar pianistēm Agnesi Egliņu un Elīnu Bērtiņu uzburtu pārsteigumiem pilnu koncerta atmosfēru. Mūsdienu mūzikas mīļotājiem veltīts koncerts 14. novembrī, kur “Sinfonietta Rīga” izpildījumā skanēs Andra Dzenīša jaundarbs un 20. gadsimta mūzikas izlase kopā ar neparedzamo zviedru klarnetistu Emīlu Jūnasonu. Decembrī pie orķestra atgriezīsies spožais baroka vijoles meistars Enriko Onofri, kura iepriekšējā uzstāšanās kopā ar “Sinfonietta Rīga” – koncerts Senās mūzikas festivālā 2013. gada vasarā izpelnījās nomināciju Lielajai mūzikas balvai.

VARBŪT NODER!!

Sezonas atklāšanas koncerts: 17. IX 19.00, Lielajā ģildē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+