×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

“Sinfonietta Rīga” koncertēs festivālā Sanktpēterburgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Marks Buškovs.

Trešdien, 17. jūnijā, starptautiskā festivāla “Muzikālā kolekcija” ietvaros Sanktpēterburgas filharmonijā diriģenta Normunda Šnē vadībā uzstāsies kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”, portālam LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Koncerts Krievijā izskanēs kopā ar orķestra iemīļoto sadarbības partneri – vijolnieku Marku Buškovu no Beļģijas, atskaņojot gan klasiku, gan laikmetīgu mūziku – Pētra Vaska, Jozefa Haidna, Fēliksa Mendelszona un Magnusa Lindberga kompozīcijas.

“Uz Sanktpēterburgu braucam kā Latvijas vēstneši, vedot latviešu mūziku – orķestra vizītkarti, tomēr spēlēsim arī citus skaņdarbus no plaša mūzikas spektra. Koncertā visi skaņdarbi ir šedevri: Pētera Vaska “Tālā gaisma” atklās Sanktpēterburgai spožo vijolnieku Marku Buškovu, savukārt somu komponista Magnusa Lindberga darbs parāda pavisam citu orķestra šķautni. Gods muzicēt tik leģendārā zālē!” tā Normunds Šnē komentē gaidāmo notikumu.

Šogad starptautiskais festivāls “Muzikālā kolekcija” svin desmito gadskārtu, un īpašajam notikumam par godu festivālā uzstājas virkne starptautiski pazīstamu mūziķu. Viņu vidū ir Lahti Simfoniskais orķestris no Somijas, Sanktpēterburgas filharmoniskais orķestris tā mākslinieciskā vadītāja Jurija Temirkanova un diriģentu Vasilija Sinaiska un Jana Paskāla Torteljē vadībā, pianisti Žans Īvs Tibodē, Nikolajs Luganskis un Boriss Berezovskis, čellisti Aleksandrs Kņazevs un Natālija Gūtmane, vijolniece Arabella Štainbahere un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+