×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

“Sinfonietta Rīga” koncertēs kopā ar pieprasītāko Berlīnes ansambli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

26. septembrī plkst. 19 koncertzālē Rīga kopā ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” uzstāsies viens no stilīgākajiem avangarda ansambļiem “Andromeda Mega Express Orchestra” no Berlīnes, vēsta “Sinfonietta Rīga” sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Freimane.

Abi kolektīvi satiksies mūsdienu mūzikas koncertā diriģenta Normunda Šnē vadībā un klausītājiem piedāvās līdz šim nedzirdētas “Andromeda Mega Express Orchestra” līdera Daniela Glacela kompozīcijas.

Pērnā gada rudenī “Andromeda Mega Express Orchestra” koncertēja festivālā “Rīgas Ritmi” un savas vizītes laikā vairākās meistarklasēs tikās ar “Sinfonietta Rīga” mūziķiem. Radošā dzirksts, kas uzplaiksnīja šajos mēģinājumos, realizējas par liela mēroga sadarbības projektu. “Tā būs vēl līdz šim nedzirdēta sintēze starp džeza un akadēmiskajiem māksliniekiem,” uzsver “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.

2006. gadā dibinātā mūziķu apvienība “Andromeda Mega Express Orchestra” jau kopš darbības pirmsākumiem veiksmīgi balansē starp klasikas, džeza, popa un alternatīvās mūzikas robežām, meklējot netradicionālus mūzikas izpausmes veidus un radot jaunu mūziku tieši savam izpildītāju sastāvam.

Andromeda Mega Express Orchestra vadītājs Daniels Glacels par gaidāmo projektu saka: “Mūs vieno vēlme izlauzties viņpus robežām, kurās iesprostoti mūzikas stili un žanri. Mēs gribam saglabāt elastīgu prātu un šķīstu sirdi, lai aizraktos līdz pašai saknei. Mums nepieciešama brīvība, lai izpaustos skaņās, un es pats sev esmu izraudzījies jaunu ceļu, kurš ved projām no visiem man pazīstamajiem kompozīcijas stiliem. Viens aspekts te piesakās kā īpaši aizraujošs un grūts uzdevums: spēlēt klusu – kopīgi klusēt.”

Rīgas un Berlīnes radošo mūziķu sadarbības koncerts būs veltījums Rīgai kā šī gada kultūras galvaspilsētai. Koncertu īstenojis Gētes institūts sadarbībā ar VFR Ārlietu ministriju un Berlīnes senātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+