Kultūra
Mūzika

“Sinfonietta Rīga” sezona – zīmīgs krustpunkts
 16


Aleksejs Ogrinčuks
Aleksejs Ogrinčuks
Publicitātes foto

12. septembrī Lielajā ģildē Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā atklās tā devīto koncertsezonu, atskaņojot romantisma caurstrāvotu mūzikas programmu. Solists būs izcilais obojists, Amsterdamas Karaliskā “Concertgebouw” orķestra pirmā oboja Aleksejs Ogrinčuks.

Atklāšanas koncertā skanēs Fēliksa Mendelszona-Bartoldi uvertīra “Skaistā Meluzīne” un Riharda Štrausa skaņdarbi. “Koncertprogramma veltīta šī gada jubilāram Rihardam Štrausam. Es allaž sajūsminos par šī komponista atjautību, eleganci un asprātību, ko viņš saglabāja līdz sirmam vecumam,” par koncertprogrammu saka “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē. “Kopā ar mums uzstāsies mūziķis no Nīderlandes – obojists Aleksejs Ogrinčuks, kura vārds mūzikas gardēžiem vairs neprasa komentārus. Sajūsmu raisa obojista tonis, muzikālais frāzējums, spēles prieks un aizrautība. Mēs jau sen vēlējāmies spēlēt kopā ar šo harismātisko mūziķi, un nu šis mirklis ir klāt.”

Obojists Aleksejs Ogrinčuks ir viens no šī brīža izcilākajiem obojistiem, dzimis Maskavā, studējis Parīzē un kopš 2005. gada ir Marisa Jansona vadītā Amsterdamas Karaliskā “Concertgebouw” orķestra oboju grupas koncertmeistars. Mūziķis veiksmīgi apvieno darbu prestižajā orķestrī ar solista karjeru, uzstājoties kopā ar Andri Nelsonu, Valēriju Gergijevu, Danielu Hārdingu. “Sinfonietta Rīga” sezonas atklāšanas koncertā Ogrinčuka interpretācijā dzirdēsim Riharda Štrausa Obojas koncertu.

2014./2015. gada koncertsezonā “Sinfonietta Rīga” piedāvās Rīgas klausītājiem mākslinieciski augstvērtīgas un oriģinālas koncertprogrammas ar pasaules klases viesmāksliniekiem, savukārt pavasarī kolektīvs dosies koncertēt uz Vāciju, Bulgāriju, Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu un citām valstīm. “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē raksturo gaidāmo sezonu kā zīmīgu krustpunktu meklējumus: mūzika mīsies ar teātri, kino, tāpat klasikā mūzika krustosies ar džezu. “Būs daudz iedvesmojošu impulsu pelēkajām šūniņām abās puslodēs,” saka diriģents.

Varbūt noder


“Sinfonietta Rīga” atklāšanas koncerts 12. IX plkst. 19.

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 7 – 30.

LA.lv