Kultūra

“Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio kora koncertu translēs Zviedrijas radio 16

Publicitātes foto

Sestdien, 3. septembrī plkst. 19:30 vienā no ievērojamākajiem Ziemeļeiropas muzikālās dzīves notikumiem – Baltijas jūras festivālā (Östersjöfestivalen) ar koncertprogrammu “Klusuma auglis” savu muzikālo vēstījumu pieteiks Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio koris, pie diriģenta pults stāsies Sigvards Kļava, LA.lv pavēstīja “Sinfonietta Rīga” pārstāvis Gints Ozoliņš.

Koncerts norisināsies Stokholmas Bervalda zālē (Berwaldhallen) un to tiešraidē translēs Zviedrijas radio. Tāpat tas ir viens no trim festivāla koncertiem, ko ierakstā iemūžinās Eiroradio (EBU).

Sinfonietta Rīga Baltijas jūras festivālā pirmo reizi viesojās jau 2014. gadā un izpelnījās plašu zviedru publikas atzinību. Šogad tā nozīmīgajā mūzikas forumā atgriežas kopā ar savu ilggadējo sadarbības partneri – Latvijas Radio kori diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā. Festivāla publikas vērtējumam tiks sniegta skaistuma un garīguma caurstrāvota koncertprogramma “Klusuma auglis”, veltīta Jaunavai Marijai – miera un mīlestības nesējas simbolam.

“Koncertā skanēs četri nozīmīgi Jaunavai Marijai veltīti muzikālie opusi, kas savā ziņā reprezentē Latviju kā Māras zemi un tās garīgo vēstījumu pārējām Baltijas jūras reģiona valstīm un, iespējams, arī plašākai pasaules sabiedrības daļai,” pauž koncertprogrammas mākslinieciskais vadītājs, diriģents Sigvards Kļava.

Baltijas jūras festivālu 2003. gadā dibinājis toreizējais Bervalda zāles direktors Mikaels Tīdens sadarbībā ar tādiem klasiskās mūzikas smagsvariem kā Losandželosas Filharmoniskā orķestra ilggadīgais māksliniecisko vadītāju, diriģentu un komponistu Esu Peku Salonenu un Sanktpēterburgas Marijas teātra orķestra māksliniecisko vadītāju Valēriju Gergijevu. Jau no pašiem pirmsākumiem par festivāla idejisko vadmotīvu tikusi izvirzīta Baltijas jūras ekoloģijas tēma un reģiona valstu ieinteresēta sadarbība dabas ilgtspējas jautājumu risināšanā.

Festivālā viesojušies tādi ievērojami kolektīvi kā sera Georga Šolti 1995. gadā dibinātais Pasaules Miera orķestris, Sanktpēterburgas Marijas teātra orķestris, Daniela Barenboima dibinātais un Seviļā bāzētais West-Easter Divan Orchestra, Zviedrijas Radio simfoniskais orķestris, Zviedrijas Radio koris, bet ievērojamāko diriģentu plejādē minami tādi vārdi kā Esa-Peka Salonens, Valērijs Gergijevs, Rikardo Muti, Daniels Barenboims, Daniels Hardings un Peters Dijkstra.

LA.lv