×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

“Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio koris atklāj sezonu ārzemēs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Simboliski ārpus Latvijas atklājot jauno sezonu, divi Latvijas kolektīvi – “Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio koris – šonedēļ uzstāsies Lucernas festivālā un Baltijas jūras festivālā Stokholmā, portālam LA.lv pavēstīja kolektīvu pārstāvji.

Latvijas Radio koris 26. augustā devies uz Šveici, lai piedalītos prestižajā Lucernas festivālā, kur koncertējuši jau vairāki Latvijā atzīti kolektīvi un solisti.

Latvijas Radio kora direktors Egils Štāls: “Lucernas festivāls ir notikums, kurā Latvijas Radio koris piedalīsies pirmo reizi. Festivālā kopā ar ilglaicīgo sadarbības partneri Heincu Holligeru tiks atskaņots viņa komponētais “Skardinelli cikls”, piedaloties arī diriģenta Pjēra Bulēza 2004. gadā dibinātajam Lucernas festivāla akadēmijas orķestrim un flautistam Fēliksam Rengli. Cerams, ka izdosies ļoti labi sevi parādīt, lai sadarbība ar Lucernas festivālu varētu turpināties arī nākotnē.”

Lucernas festivāls notiek jau vairāk kā 70 gadu, aicinot klausīties labākos pasaules kolektīvus un solistus.

Savukārt 28. augustā kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā viesosies Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā notiekošajā Baltijas jūras festivālā. Koncerts būs iespēja orķestrim atkārtoti tikties ar iemīļoto vijolnieci Alinu Pogostkinu, ar kuru jau agrāk atskaņota pasaulē atzītā latviešu komponista Pētera Vaska mūzika.

Bervalda zālē “Sinfonietta Rīga” un Alinas Pogostkinas interpretācijā skanēs Pētera Vaska fantāzija “Vox Amoris”, latviešu komponistes Rutas Paideres “Tempera” un Vīnes klasiķa Volfganga Amadeja Mocarta 41. simfonija Do mažorā (“Jupiters”).

Pēteris Vasks atzinis, ka Alinas Pogostkinas talantu viņš vērtē sevišķi augstu, apbrīnojot mūziķes spēles spēku un radošo brīvību. Vijolniece nereti tiek dēvēta par vijoles eņģeļa balss īpašnieci. Viņas sadarbība ar Sinfonietta Rīga vainagojās ar kopīgi ierakstītu Pētera Vaska mūzikas albumu, kuru 2011.gadā izdeva ierakstu kompānija WERGO.

Baltijas jūras festivāls Stokholmā noris jau divpadsmito reizi, šogad no 22.-30. augustam pulcējot reģiona izcilākos mūziķus, politiķus un viedokļa līderus. Ar vienotu mērķi veidot kopīgu reģiona nākotni, festivāla laikā līdzās koncertiem notiek arī vides ekspertu un reģiona politiķu tikšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+