Dabā

Sinoptiķi brīdina: vakarā gaidāms stiprs sasalstošs lietus un apledojums (papildināts) 0


Apledojis asfalts.
Apledojis asfalts.
Foto: LETA

Piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu Latvijas rietumu un centrālajos rajonos gaidāms sasalstošs lietus un veidosies stiprs apledojums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas izplatītais brīdinājums.

Naktī uz sestdienu nokrišņu zona tālāk pārvietosies uz Vidzemi, kur arī gaidāms stiprs apledojums.

Meteorologi atzīmē, ka iepriekšējo reizi tik intensīvs sasalstošs lietus un apledojums Latvijā novērots 2010. gada Ziemassvētkos. Tiesa, toreiz zemes virsmu klāja bieza sniega sega, šoreiz Latvijā ir kailsals.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Satiksmes informācijas centra sagatavotā informācija liecina, ka apledojuma veidošanos pastiprinās vēja brāzmas un zemā gaisa temperatūra, savukārt ceļu apstrāde nedos ātru efektu.

Īpaši bīstama satiksmes situācija sasalstošā lietus zonā var izveidoties uz vietējās nozīmes ceļiem (C un D uzturēšanas klases), kuriem veicama tikai lokāla pretapledojuma apstrāde.

Šajos satiksmei nelabvēlīgajos laika apstākļos LVC aicina iespēju robežas atturēties no individuālā autotransporta izmantošanas vai braukšanas laikā būt īpaši uzmanīgiem un ņemt vērā nelabvēlīgos braukšanas apstākļus.

Tāpat LVC mudina atcerēties, ka ceļu ziemas uzturēšanas līmenis uz dažādiem nozīmes autoceļiem atšķiras un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

AS “Sadales tīkls” informē, ka, pastiprinoties nokrišņiem slapja sniega veidā, smagums uz koku zariem var palielināties, laužot kokus un izraisot elektroapgādes traucējumus. Apledojums var veidoties ne tikai uz koku zariem, bet arī ap elektrolīniju vadiem.

Uzņēmumā norāda, ka “Sadales tīkli” operatīvie dienesti ir tehniski gatavi novērst lokāla rakstura bojājumus, kurus var izraisīt stiprais apledojums. Vienlaikus uzņēmums, aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem elektrolīniju tuvumā.

Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā – uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi -, uzņēmums lūdz rīkoties atbildīgi, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

“Sadales tīkli” aicina netuvoties potenciāli bīstamajai vietai un nekavējoties par to ziņot, zvanot uz uzņēmuma klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālruni 80 200 404.

LA.lv