Pasaulē

Sinoptiķi brīdina, ka plūdi kļūs vēl spēcīgāki: Lietusgāzes paralizējušas Hjūstonu 0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Viesuļvētras “Hārvijs” atnesto lietusgāžu izraisīto plūdu ūdeņi Hjūstonā pirmdien sasnieguši vienstāva apbūves jumtu līmeni, taču prognozes liecina, ka lietus nerimsies.

Vienas no ASV vēsturē spēcīgākajām lietusgāzēm faktiski paralizējušas valsts ceturto lielāko pilsētu, un pagaidām nav gaidāma situācijas uzlabošanās, jo tiek prognozēts, ka nokrišņi, kas vietām jau sasnieguši 76 centimetru līmeni, turpināsies un tuvākajā lakā papildus nolīs vēl 61 centimetru lieli nokrišņi.

Līdz šim apstiprināti vismaz trīs nāves gadījumi, kurus, domājams, izraisījis “Hārvijs”. Trešais upuris ir kāda sieviete, kuras dzīvojamajai auto piekabei Porterā, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Hjūstonas, uzkritis lietusūdeņu izskalots ozols.

Pastāv bažas, ka austrumos no Hjūstonas gājuši bojā vēl seši vienas ģimenes locekļi, plūdiem no tilta pār kādu pārpurvotu atteku noskalojot viņu mikroautobusu.

Tomēr ārkārtas dienestu amatpersonas pagaidām nav apstiprinājušas šo gadījumu.

Galerijas nosaukums

Tikmēr Hjūstonas aglomerācijā, kuras teritorija sasniedz aptuveni 25 000 kvadrātkilometru, turpinās glābšanas darbi. Pilsētas mērs Silvesters Tērners pavēstīja, ka policija no appludinātajām mājām savākusi vairāk nekā 3000 cilvēku. Arī Krasta apsardze paziņojusi, ka izglābusi vairāk nekā 3000 cilvēku un ka ik stundu tā saņem vairāk nekā 1000 telefona zvanu ar lūgumiem pēc palīdzības.

Hjūstonas Dikinsonas priekšpilsēta, kur mīt aptuveni 20 000 cilvēku, saņēmusi rīkojumu par obligātu evakuāciju.

Tikmēr Tērners izpelnījies kritiku, ka nav devis tādu pašu rīkojumu attiecībā uz visu pilsētu.

Tomēr mērs pirmdien atkārtoti norādīja, ka masu evakuācija, kurā iesaistīti miljoniem cilvēku, radītu lielākas briesmas nekā vētras pārdzīvošana uz vietas.

Tajā pašā laikā “Hārvijs”, kas atgriezies atpakaļ Meksikas līcī, pirmdien atkal nedaudz pieņēmies spēkā, un tā vēju ātrums sasniedz 72 kilometrus stundā (20 metrus sekundē).

Tiek prognozēts, ka vētra tuvāko 36 stundu laikā turpinās plosīties virs Meksikas līča, līdz trešdien tā atkal sāks virzieties uz iekšzemi austrumos no Hjūstonas.

Tās radīto nokrišņu daudzums sasniegs papildus vēl vismaz 51 centimetru, un sagaidāms, ka otrdien vai trešdienas rītā tiks gāzts pēdējo četrdesmit gadu ASV lietusgāžu rekords, ko 1978.gadā Teksasā “uzstādīja” tropiskā vētra “Amēlija”, kuras atnesto nokrišņu līmenis sasniedza 121 centimetru.

Tāpēc tiek prognozēts, ka plūdi kļūs vēl spēcīgāki.

LA.lv