×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Sīpoli agrai ražai

Foto - LETAFoto - LETA

“Kur var iegādāties sīpolus stādīšanai rudenī?” LILITA OLAINES NOVADĀ

Latvijā ziemas sīpolus lielākoties audzē no sīksīpoliem. Dārzkopības veikalos patlaban piedāvā dažādas šķirnes.

• SIA “Mārupes sēklas” (Mārupes novada Jaunmārupē) pārdod populāro šķirni ‘Senshyu Yellow’. Stādāmie sīpoli ir 14–21 mm lieli, no tiem izaug apaļi sīpoli ar dzeltenu miziņu. Puskilograma fasējums maksā 1,50 eiro, bet 25 kg maiss – 40 eiro. Ziemcietīgajai, Anglijā selekcionētajai šķirnei ‘Sheakspeare’ ir apaļi sīpoli ar brūnu miziņu. Nopērkami 25 kg maisos par 37,50 eiro, kā arī 0,5 kg fasējumā par 1,50 eiro.

• SIA “Agrimatco Latvia” (Iecavā, Rīgas ielā 49) ziemas sīpolu ‘Senshyu Yellow’ un ‘Sheakspeare’ stādmateriālu tirgo 1 kg fasējumā par 2 eiro. Veikalā “Kurmītis” (Rīgā, Tallinas ielā 67) ziemas sīpolus ‘Sheakspeare’ tirgo uz svara par 2 eiro kilogramā. Sīksīpolu izmērs ir 14–18 mm.

• SIA “Kurzemes sēklas” firmas veikalos pārdod sīksīpolu hibrīdu ‘Troy’ (ar tumši dzeltenu miziņu) par 3,30 eiro kilogramā (tie ir 10–21 mm lieli). Šīs šķirnes sīpolus var stādīt gan pavasarī, gan rudenī.

Ziemas sīpolus stāda septembra beigās, oktobrī. Sīpoliņus izvieto 6–9 cm citu no cita, 15–20 cm attālās rindās. Pirmo loku ražu varēs novākt aprīļa beigās, maijā (loku augšanu var paātrināt, noklājot stādījumu ar agrotīklu), bet baltos sīpolus ar nenobriedušu miziņu – jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+