Guntis Sīpoliņš liepājniekiem palīdzēja gūt svarīgu uzvaru.

Sīpoliņš ar pēdējās sekundes metienu saglabā “Liepājai” cerības par LBL “play off” 0

Pēdējā sekundē metienu no groza apakšas trāpot Guntim Sīpoliņam, “Liepājas” komanda otrdien “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 73:71 (21:19, 16:22, 25:15, 11:15) uzvarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA) vienību.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Sīpoliņš tikai pagājušajā nedēļā pievienojās “Liepājas” komandai, bet sezonas pirmo daļu aizvadīja “Valga-Valka”/”Maks&Moorits” rindās.

Šī uzvara ļauj “Liepājai” turpināt cīņu par iekļūšanu Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas spēlēs, kur tiks sešas labākās pašmāju vienības, kamēr apvienotajā čempionātā kurzemnieki uz labāko astotnieku vairs nepretendē.

“Liepājas” sastāvā 17 punktus iemeta slovēņu spēka uzbrucējs Andražs Kavašs, kamēr Sīpoliņš pievienoja 15 punktus un 11 atlēkušās bumbas. Savukārt Valmieras komandā ar 28 punktiem izcēlās Jānis Kaufmanis, bet 13 punkti bija Mārim Ziediņam.

Abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu mača sākumu, bet Valmieras komanda pirmā puslaika izskaņā pārņēma iniciatīvu, jo no 21:24 veica 13:0 izrāvienu un ieguva drošu vadību. Pirmo puslaiku “Valmiera Glass”/ViA noslēdza ar četru punktu handikapu – 41:37. Trešajā ceturtdaļā liepājniekiem izdevās atspēlēties no iedzinējiem un atgūt vadību, tomēr noslēdzošajā ceturksnī “Liepājai” iestrēga uzbrukums, tai pirmo astoņu minūšu laikā iemetot tikai četrus punktus. Tiesa, valmierieši nekur tālu neatrāvās, bet pēdējā pamatlaika minūte sākās ar neizšķirtu 71:71.

Šāds rezultāts saglabājās līdz pat pēdējām sekundēm, kad “Liepāja” vien ar trešo metienu pēc kārtas spēja iekarot grozu, no tā apakšas sekmīgam esot Sīpoliņam. Valmieras klubam atbildes gājienam bija tikai 0,3 sekundes, tomēr to pašu izmisuma metienu bloķēja mača galvenais varonis Sīpoliņš.

Liepājnieki decembra pēdējās divās spēlēs izcīnīja uzvaras, bet šajā gadā bija piedzīvoti jau seši zaudējumi pēc kārtas.

Latvijas-Igaunijas līgas kopvērtējuma vadībā ar 22 uzvarām 23 mačos atrodas “Ventspils”, kamēr tai ar 21 uzvaru 23 spēlēs seko “VEF Rīga”, trešā ar 19 uzvarām 21 duelī ir Tallinas “Kalev”/”Cramo”, bet ceturtā ar 15 panākumiem 23 cīņās ir “Ogre”. Aiz pirmā četrinieka ar 13 panākumiem 22 mačos ir Tallinas “TalTech”, sestajā pozīcijā ar 11 uzvarām 22 cīņās ir Raplas “Avis Utilitas” komanda, bet tālāk desmit uzvarām 21 spēlē ir “Tartu Universitāte”.

Pirmo astoņnieku ar 11 uzvarām 24 mačos noslēdz “Jūrmala”/”Betsafe”, bet tālāk ar desmit uzvarām 23 mačos seko Tallinas “Kalev”/TLU un Pērnavas “Sadam”. Septiņas uzvaras 23 mačos guvusi “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, tālāk ar sešām uzvarām 21 cīņā seko “Valga-Valka”/”Maks&Moorits” un “Latvijas Universitāte”, piecas uzvaras 21 mačā guvusi “Liepāja”, bet tabulu ar zaudējumiem 21 spēlē noslēdz “Jēkabpils”/”SMScredit.lv”.