×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. jūlijs, 2013
Drukāt

Sirds dauzās… Kādi var būt iemesli?

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Paātrināta sirdsdarbība ir pārmēru straujas sirds muskuļa saraušanās dēļ, kas rada fizisku diskomfortu un bailes no nezināmā. Ko iesākt?

 

Sirds ritma traucējumi ir iemesls apmeklēt ārstu, jo izraisītāju var būt daudz, tostarp ļoti draudīgi. Tie ir gan hroniskas saslimšanas, gan aritmija un vairogdziedzera hiperfunkcija, kā arī akūta sirds nepietiekamība. Un to var atklāt tikai medicīniskā izmeklēšanā, tāpēc pašārstēšanās nav vēlama, kamēr nav zināms cēlonis. Tas ļaus ne vien normalizēt sirdsdarbību, bet arī uzlabot pašsajūtu vai izvairīties no saslimšanas tālākas attīstības.

Ne vienmēr paātrināta sirdsdarbība ir tahikardijas simptoms – tai var būt arī psiholoģiska izcelsme, satraukums. Tādos gadījumos noder baldriāna tinktūra vai vismaz draugu atbalsts.

Sirds ritmu reizēm izjauc paaugstināta ķermeņa temperatūra, pārtikas alerģija, pārmērīgs daudzums kofeīna vai arī reakcija uz kādu medikamentu.

Izslēdzot šos faktorus un uzņemot vairāk magnija, kas regulē sirds muskuļa šūnu stāvokli, pašsajūta pakāpeniski uzlabojas. Lēkmes dažkārt pāriet, ja atguļas uz muguras un dažas reizes dziļi ieelpo un izelpo. Efektīva ir viegla masāža apvidū, kur ir miega artērija, t.i., pa labi zem zoda. Taču nedrīkst stipri uzspiest!

Ja sirdsklauves pārsteidz mājās, un ir labi zināms, ka izraisītājs nav bīstams, var bļodā ieliet aukstu ūdeni un uz dažām sekundēm tajā iemērkt seju.

Palīdzība nav tālu jāmeklē, ja problēma ir veģetatīvās nervu sistēmas disfunkcijas vai stresa dēļ. Netradicionālu metožu cienītāji var pamēģināt uz sataustāma pacēluma pie rokas vai kājas īkšķa novietot melnā pipara vai griķa graudiņu un piespiest. Šo zonu var atrast arī ar zīmuļa neaso galu, bet uzspiešana var būt visai sāpīga.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+