×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Sirdsdraudziņi neatbrauca

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan katra mūsu partija ir Saule, ap ko riņķo bezpartijisko planētu sistēma, un partiju vadoņi tūlīt pēc izkāpšanas no autiņiem ir pacēlušies diženumā, dziļākajā būtībā visi latvieši esot nākuši no ganiņiem, un arī politiķiem ir šīs cildenās saknes, kaut pašlaik viņi nodevušies nekārtīgai dzīvei.

 

Ļoti nepatīkami teikt, diemžēl viņnedēļ notikušo spēcīgākās lauku organizācijas Zemnieku saeimas kongresu apmeklēja tikai “Vienotības” premjers Dombrov­skis, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Smiltens un Ķekavas novada galva Jurķis – jo pasākums notika Baložu tautas namā un nosauktajiem trim ierašanās bija “noblesse oblige”, lasi, viņu stāvoklis uzlika par pienākumu. No Saeimas ļaudīm lauciniekus, no kuriem dažs esot miljonāru kārtā, bet citiem ir liels spēks un noteikšana pašvaldībā, ar uzmanību pagodināja tikai “Saskaņas centra” deputāts Ivars Zariņš. Nē, no tribīnes nerunāja, bet ar vīriem vārdu pa vārdam pārmija un ar sievām murrāja. Ļoti slavējami, ka saskaņietis atrada ceļu uz lauka ļaužu saietu, turpretī ne Reformu partijas, ne Nacionālās apvienības, ne ZZS deputātiem tur nelikās kas meklējams. Atvainošos, ja kāds biežņā piedalījies nepamanīts, taču pat tādā gadījumā šis “neredzamais” ātri vien satinis makšķeres un aizslīdējis prom. Zemsaviešus vēl varētu saprast, jo viņi Zemnieku saeimu, iespējams, uzlūko kā konkurentus, bet valdības koalīcijas partneriem nederēja spēlēt paslēpes, bet paciemoties lauksaimnieku kompānijā – it īpaši, ja vēlas termiņa pagarinājumu darbībai politikā. Pret strādīgāko tautas daļu jāizturas laipni un vēlīgi.

Lai gan zemniekiem nav noslieces uz vardarbību, tomēr lauku saimnieka fiziskais spēks un muskuļotais ķermenis, kas trenēts, brienot cūku laidara peļķes un dangas un kraujot vezumā sienu, kā arī labi uztrītu dakšu asums ir pietiekams iemesls, lai saeimieši ar šiem vēlētājiem nodibinātu pazīšanos un lēkātu viņiem apkārt kā blusas.

Arī valsts naudasskapim ir jābūt plaši atvērtam – lūdzu, cienījamie Latvijas lauku ļaudis, kuri ceļas līdz ar pirmajiem gaiļiem, ņemiet, cik vien vēlaties! Cilvēkiem smalkos uzvalkos politiski pareizi būtu lenkt saimnieču brunčus un ar vīriem papļāpāt krogū pie stoikas, vismaz izliekoties, cik šie labiņi sirdsdraudziņi. Un kā tagad reformisti vai nacionāļi, neklausījušies kongresā, uzzinās, kā laucinieki ataino stāvokli, kādas dzīvības sulas tiem pieplūst un uztur pie labas veselības? Āre, Saeimas bufetē kungi novaktē pirmo vietu rindā, lai saēstos šajā publikā iecienītās šniceles, bifštekus un biezpienu, ko saražojuši pārtikas producētāji, bet, ja vajag aplidot Zemnieku saeimu, tad visi tup krūmos. Tādas paražas jāatmet ikvienai partijai, kura grib izsisties uz augšu, nav ieteicams viebties par sastāvējušos kūts gaisu. Tas ir Latvijas ražojuma gaiss. Zemnieks ir pacietīgs kukainis, bet, ja Saeimas spīdekļi nevīžo noliekties līdz viņa sētai, zemnieks var ņemt ļaunā un atcerēties, kad laidīs urnā balsi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+