×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Sirdsdziesmai – desmitā jubileja!


Foto - Oskars JūraFoto - Oskars Jūra

29. jūnijā jau desmito reizi raidījuma “Latvijas šlāgeraptauja” visu četru sezonu uzvarētāji Ventspilī, Reņķa dārzā sacentīsies par gada Sirdsdziesmas titulu, bet apmeklētājus un televīzijas skatītājus gaida jubilejas koncerts – “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī”, un, protams, neiztrūkstošā zaļumballe. 


 

“Šis gads “Latvijas šlāgeraptaujai” pagājis vecajās, labajās tradīcijās, bez lieliem pārsteigumiem un satricinājumiem,” vērtē aptaujas producente Jana Priedniece, piebilstot – pat ja muzikālā ziņā lielu jaunumu šogad neesot un arī jaunu mūziķu aktivitāti varētu vēlēties lielāku, tomēr desmitā jubileja aptaujas veidotājiem nāk ar gandarījuma sajūtu – kopš aptaujas pirmā koncerta Ventspilī, 2004. gada jūlijā, ir izdevies celt saulītē ne tikai profesionālus muzikantus, bet arī ne vienu vien sabiedrisku aktīvistu, mūzikas skolotāju vai kora dalībnieku, kam muzicēšana ir sirdslieta. “Par to ir patiess prieks,” teic J. Priedniece, uzsverot – joprojām ievērojami augstais “Latvijas šlāgeraptaujas” popularitātes reitings liek domāt, ka tā vajadzīga gan skatītājiem, gan aptaujas dalībniekiem.

Pēc tradīcijas arī šogad par gada mīļākā šlāgera jeb gada Sirdsdziesmas titulu cīnīsies ducis pretendentu, aptaujas starpfinālu uzvarētāju.

Divpadsmitniekā iekļuvuši: “Dricānu Dominantes” izpildītā dziesma “Siltajām dvēselēm” (A. Eriņš/A. Eriņš), “Čigānzēnu” – Dzintara Čīčas, Kaspara Antesa un brāļu Riču dziesma “Čigānzēns” (trad./U. Grasis), “Dobeles zemessargu” dziedātā “Dzintarjūras vīri” (A. Reiniks/L. Apšeniece), grupas “Ginc un es” dziesma “Pededzes krasti”, Dz. Čīčas solodziesma “Meitene un lauku zēns” (Dz. Čīča, K. Antess), viņiem pievienosies Limbažu puses grupa “Tēva nams” ar dziesmu “Hei, Latviet!”, koncertapvienība “Rozes kaislības” jeb Andra Daņiļenko, Vitas Baļčunaites, Dzintara Čīčas un Roberto Meloni dziesma “Rudens roze” (I. Ozols/E. Lippe), Liepājas teātra aktiera Edgara Pujāta kompozīcija “Tur, svešumā”, Igauņu ģimenes dziesma “Vītoliņš”, Harija Ozola un Santas Zapackas “Varavīksne” (H. Ozols/H. Ozols), kā arī Līvānu kapelas “Jūlijs” dziedātā “Draugs, atceries”. Bet aizvadītā gada uzvarētāji – grupa “Galaktika” finālā piedalās pat ar divām dziesmām – “Vējainā meitene” (N. Zušs/N. Zušs) un “No visas sirds” (N. Zušs/N. Zušs).

“Latvijas šlāgeraptauja parāda kopējo ainu, kāda ir pašmāju šlāgermūzikā, un tas ir ļoti labi,” teic ilggadējais aptaujas vadītājs Guntis Skrastiņš, kurš arī šogad kopā ar kolēģi Raivu Veidenbaumu vadīs Sirdsdziesmas sacensības tiešraidi Latvijas Televīzijā.

“Aptauja ir lieliska iespēja cilvēkiem izpausties. Protams, reizēm varētu vēlēties rūpīgāku pieeju dziesmu aranžējumam, tāpat nereti tiek aizmirsts padomāt par skatuves tēlu, lai tas būtu atšķirīgs no citām apvienībām.

Prieks, ka arī šogad aptaujas ietvaros turpinām celt kvalitātes latiņu – tāpat kā pērn, arī šajā aptaujas finālā Ventspilī muzikanti savas dziesmas izpildīs bez fonogrammām.”

G. Skrastiņš paredz, sīvākā cīņa par mīļākā šlāgera titulu šogad norisināsies starp Latgales muzikantiem, kuri šogad pārstāvēti plašā skaitā. Tam piekrīt arī J. Priedniece, piebilstot, ka iespējami arī pārsteigumi.

Jubilejas koncertā Ventspilī aicināta uzstāties arī vīru kopa “Vilki”, kas izdziedās īpašas jūras dziesmas, bet pēc koncerta un labākās dziesmas noskaidrošanas šlāgermūzikas mīļotāji varēs izlocīt kājas zaļumballē kopā ar grupām “Galaktika” un “Tērvete”, kas muzicēs kopā ar draugiem.

Līdz ar jubilejas koncertu “Latvijas šlāgeraptauju” skars būtiskas izmaiņas – pēc tā vasaras periodā skatītājiem vairs nebūs jāatvadās no iemīļotajiem mūziķiem un raidījuma vadītājiem, kā tas bijis līdz šim, jo arī pēc fināla koncerta raidījums ik nedēļu turpinās priecēt šlāgermūzikas mīļotājus.

 

VARBŪT NODER

Vieta – Ventspils, Reņķa dārzs

Laiks – 29. VI 19.30

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: Ls 4; skolēniem, pensionāriem, invalīdiem – Ls 3.

Tiešraide LTV1 – 29. VI 21.25

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+