×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Sirdsdziesmu fināls Ventspilī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Rumbas kvartets"

Jau divpadsmito reizi 4. jūlijā Ventspilī tiksies raidījuma “Latvijas šlāgeraptauja” visu četru sezonu uzvarētāji, lai  Reņķa dārzā  un tiešraidē LTV1 kanālā noskaidrotu Latvijas šlāgeraptaujas 2014./2015. gada Sirdsdziesmu.

Pirms televīzijas tiešraides jau no pulksten 19.30 Reņķa dārza apmeklētāji varēs baudīt koncerta iesildošo daļu, kurā grupas un izpildītāji izpildīs viņu jaunās dziesmas, bet pulksten 21.25, koncerta galvenajā daļā, LTV1 tiešraidē piedalīsies aizvadītā aptaujas gada fināla 12 dziesmas, kas ir pirmo trīs vietu ieguvēji no katras sezonas. Šogad starp finālistiem ir Edgars Pujāts, “Andrejs un draugi no Cēsīm”, “Baltie lāči”, “Dricānu dominante”, “Galaktika” un Ingrīda Balode, “Tēva nams”, Santa Zapacka un “Mūzikas kolekcija”. Šajā gadā grupas “Klaidonis” un “Rumbas kvartets” koncertā izpildīs divas dziesmas. Šis koncerts tāpat kā Latvijas šlāgeraptauja nav iedomājami bez Gunta Skrastiņa un Raivas Veidenbaumas. Abi koncerta laikā atbalstīs un uzmundrinās finālistus.

Dziedošajam Liepājas aktierim Edgaram Pujātam šī nav pirmā uzstāšanās aptaujas fināla koncertā. Edgars neslēpj, ka savā ziņā uz Ventspili dodas ar dalītām jūtām: “Prieks, ka esmu, bēdas, ka vairs nekad nesatikšos ar Hari.” Edgars domā, ka šogad Sirdsdziesmas titulu iegūs Harija Ozola dziesma “Var jau tā”. Runājot par mākslinieka radošajiem nākotnes plāniem, viņš smaidot nosaka: “Varu teikt, ka neko nevar saplānot, jo visu plāno liktenis.”

Pagājušajā gadā “Rumbas kvartets” bija aptaujas debitants – puiši no Kuldīgas finālā ieguva 2. vietu, bet jau šogad viņi finālā piedalās divas viņu kompozīcijas – “Kuldīgas dziesma” un “Kad jūra krāc”. Grupas pārstāvis Artis Šimpermanis sajūsmināts teic: “Vienmēr un visur dodamies labā noskaņojumā, jo varēsim atkal tikties ar kolēģiem mūziķiem, satikties ar latviešu mūzikas cienītājiem un “Rumbas kvarteta” atbalstītājiem. Plānojam arī pirmatskaņot dziesmu “Kurzemes Vidzemes krasts”, kuras autors ir Aleksandrs Jasjukēvičs un kuru esam iespēlējuši kopā ar grupu “Tēva nams”, kuri arī ir aptaujas finālisti.” Kad aicinu Arti prognozēt uzvarētāju, viņš smaidot nosaka: “Te nu jāsaka, ka visas aptaujas finālā iekļuvušās dziesmas ir ļoti skanīgas, līdz ar to atturēšos no prognozēm, bet savas favorītes man ir. Katrā gadījumā intriga ir vienmēr un visiem būs interesanti – kas iegūs Sirdsdziesmas titulu!” Artis neslēpj, ka līdz septembra beigām “Rumbas kvartetam” ir blīvs pasākumu kalendārs, bet rudenī puiši plāno pastrādāt ierakstu studijā. “Ir izkristalizējušās dziesmas, ar kurām vēlamies iepriecināt klausītājus. Ļoti ceram, ka līdz gada beigām varēsim ierakstīt dziesmas nākamo albumu,” nosaka Artis.

Vieni no aptaujas veterāniem ir grupa “Baltie lāči”. Andris Baltacis par noskaņojumu pirms finālkoncerta domīgi nosaka: “Uz finālu šogad došos ar dalītām jūtām, jo kopā ar mums nav Harija Ozola, bet šovs vienmēr turpinās. Dziedāsim un spēlēsim, daloties savā sirds siltumā ar skatītājiem un klausītājiem, ciktāl sniedzas mūsu prasmes un varēšana!” Andris neslēpj, ka viņam ar prognozēm ir “tā paknapāk”. “Man ļoti simpatizē “Rumbas kvartets”, protams, arī Santa un Harijs – katrs no finālistiem ir cienīgs būt pirmais, bet kurš? To izlems skatītāji pie TV ekrāniem,” teic Andris. Arī par nākotnes plāniem Andris negrib daudz runāt, tikai nosaka: “Novembrī “Baltie lāči” uzsāk grupas 10 gadu skatuves jubilejas turneju!”

Savukārt grupa “Klaidonis” nedēļas nogalē, piektdienas vakarā, uzspēlēs Bauskas kantrimūzikas festivālā, bet jau sestdienas vakarā ar divām dziesmām cīnīsies par Sirdsdziesmas titulu. Par sajūtām pirms Ventspils koncerta Māris Sloka nosaka: “Tāpat kā katru gadu ir neliels satraukums, tikšanās ar kolēģiem no citām grupām, draugiem, klausītājiem, nogurdinošie mēģinājumi.” Māris diplomātiski izvairās no prognozēšanas: “Diemžēl neesmu dzirdējis visas dziesmas, jo raidījumu laikā parasti spēlējam pasākumos. Parasti jau Latgale uzvar!” Šī vasara grupai “Klaidonis” ir īpaši saspringta. “Vasara mums paskries ar pilsētu svētku pasākumiem un “Amigo” tūri. Tagad droši varu teikt, ka mūsu jaunais albums “Pieskāriens” teju ieraudzīs saules gaismu,” atklāj Māris.

Daudzi šlāgermūzikas cienītāji nespēj aptvert, ka Harijs Ozols šogad vairs nekāps uz Ventspils skatuves, bet viņa dziesmu “Var jau tā” dueta partnerei Santai Zapackai būs jāizpilda vienai. “Savas sajūtas es nevaru aprakstīt, tas vien, ka, pārstāvot mūsu ar Hariju dueta dziesmu “Var jau tā”, kāpšu uz skatuves viena, izsaka visu,” atklāti teic Santa. Viņa atzīstas, ka nav iznācis laika pasekot kolēģu dziesmām, tāpēc nekādas prognozes neizteiks. Par radošajiem plāniem Santa šobrīd nerunā, jo viņas enerģija, domas tiek koncentrētas uz pasākumu – “Atceres koncerts Antrai Liedskalniņai un Harijam Ozolam”, kas notiks 18. oktobrī koncertzālē “Rīga”.

Pēc Sirdsdziesmas pasludināšanas ap pusnakti sāksies zaļumballe, kurā muzicēs grupa “Galaktika” un DJ Anss.

Varbūt noder!!

4.VII 19.00 Ventspilī, Reņķa dārzā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 4 – 6

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+