×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Sirdspuksti kalpo par unikālu paroli

ShutterstockShutterstock

Jaunizgudrotā aproce “Nymi” ļauj elektroniskajām iekārtām identificēt to īpašnieku pēc viņa sirdsdarbības ritma, kas, tieši tāpat kā pirkstu nospiedumi, ir unikāls. Tagad portatīvie datori, planšetes, viedtālruņi un visa veida gudrie televizori viegli atpazīs sava īpašnieka tuvošanos, “sazinoties” ar viņa aproci, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Tā spēšot arī atbloķēt “Apple” datorus, viedtālruņus “iPhone” un virkni iekārtu, kas darbojas ar “Android”. Aproce spēšot ne tikai identificēt īpašnieka sirdspukstu ritmu, bet arī uzturēšot vadību ar žestiem, vienlaikus nosakot attālumu līdz konkrētajai ierīcei.

Būtībā aproce “Nymi” ir miniatūrs elektrokardiogrāfs. Lai arī visiem veselajiem cilvēkiem elektrokardiogrammā augstāko punktu savstarpējais izvietojums ir aptuveni vienāds, tomēr jaunākie pētījumi apliecinot, ka pēc virknes elektrokardiogrammā redzamajām pazīmēm ir iespējams pilnībā precīzi atšķirt vienu cilvēku no otra. Eksperimentos noskaidrots, ka identifikācijas precizitāte pēc elektrokardiogrammas ir samērojama ar atpazīšanu pēc pirkstu nospiedumiem, savukārt ievērojami pārsniedz precizitāti atpazīšanai pēc sejas.

Nymi” veic vienreizēju elektrokardiogrammu, kad īpašnieks pirmo reizi uzvelk aproci, bet turpmāk tā darbojas kā elektroniskā atslēga. Ja to noņems no rokas vai izslēgs, tā neatsāks darbošanos, kamēr nebūs atkārtoti veikusi elektrokardiogrammu un attiecīgi salīdzinājusi iegūtos datus. Tas izslēgs iespēju izmantot pazaudētu vai nozagtu aproci. Teorētiski šāda aproce varot arī aizstāt visa veida paroles, pinkodus, elektroniskās un pat fiziskās atslēgas…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+