Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
28. novembris, 2013
Drukāt

Sirdspuksti kalpo par unikālu paroli

ShutterstockShutterstock

Jaunizgudrotā aproce “Nymi” ļauj elektroniskajām iekārtām identificēt to īpašnieku pēc viņa sirdsdarbības ritma, kas, tieši tāpat kā pirkstu nospiedumi, ir unikāls. Tagad portatīvie datori, planšetes, viedtālruņi un visa veida gudrie televizori viegli atpazīs sava īpašnieka tuvošanos, “sazinoties” ar viņa aproci, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Tā spēšot arī atbloķēt “Apple” datorus, viedtālruņus “iPhone” un virkni iekārtu, kas darbojas ar “Android”. Aproce spēšot ne tikai identificēt īpašnieka sirdspukstu ritmu, bet arī uzturēšot vadību ar žestiem, vienlaikus nosakot attālumu līdz konkrētajai ierīcei.

Būtībā aproce “Nymi” ir miniatūrs elektrokardiogrāfs. Lai arī visiem veselajiem cilvēkiem elektrokardiogrammā augstāko punktu savstarpējais izvietojums ir aptuveni vienāds, tomēr jaunākie pētījumi apliecinot, ka pēc virknes elektrokardiogrammā redzamajām pazīmēm ir iespējams pilnībā precīzi atšķirt vienu cilvēku no otra. Eksperimentos noskaidrots, ka identifikācijas precizitāte pēc elektrokardiogrammas ir samērojama ar atpazīšanu pēc pirkstu nospiedumiem, savukārt ievērojami pārsniedz precizitāti atpazīšanai pēc sejas.

Nymi” veic vienreizēju elektrokardiogrammu, kad īpašnieks pirmo reizi uzvelk aproci, bet turpmāk tā darbojas kā elektroniskā atslēga. Ja to noņems no rokas vai izslēgs, tā neatsāks darbošanos, kamēr nebūs atkārtoti veikusi elektrokardiogrammu un attiecīgi salīdzinājusi iegūtos datus. Tas izslēgs iespēju izmantot pazaudētu vai nozagtu aproci. Teorētiski šāda aproce varot arī aizstāt visa veida paroles, pinkodus, elektroniskās un pat fiziskās atslēgas…

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+