Pasaulē
Eiropa

Sīriešu bēgli Vācijā notiesā par karošanu “Islāma valsts” rindās0


Ilustratīvs foto. Tiesa Vācijā.
Ilustratīvs foto. Tiesa Vācijā.
Foto – LETA/AFP

Vācijas tiesa trešdien par karošanu Sīrijā džihādistu grupējuma “Islāma valsts” rindās piespriedusi septiņus gadus cietumā sīriešu bēglim. Tiesa par melīgiem atzina apsūdzētā apgalvojumus, ka viņš būtu bijis līdzdalībnieks teroristu šūniņā, kas plānojusi uzbrukumu Diseldorfā.

Salehs A. 2016.gadā pieteicies Parīzes policijā, apgalvojot, ka ir “Islāma valsts” “gulošās šūniņas” biedrs, kas Diseldorfas vecpilsētā plānojusi uzbrukumu ar šaujamieroču un spridzinātāju pašnāvnieku izmantošanu.

2016.gada septembrī viņš tika izdots Vācijai un laiku līdz tiesai pavadīja apcietinājumā.

Prāvas gaitā viņš atzina, ka melojis par divu citu apsūdzēto dalību plānošanā, un apsūdzības puse nonāca pie slēdziena, ka viņš pats izgudrojis stāstu par it kā notikušo terorakta gatavošanu.

Pēc pirmstiesas apcietinājumā pavadītiem 18 mēnešiem diviem citiem aizdomās turētajiem – alžīrietim un jordānietim – izvirzītās apsūdzības tika atsauktas.

Salehs A. bija cerējis, ka uz melīgo apgalvojumu pamata “iegūs tiesības palikt Vācijā un pārvest uz turieni savu ģimeni”, vēsta ziņu aģentūra DPA.

Saistītie raksti

Tiesa piekrita apsūdzības puses viedoklim, ka nekad nav bijis nekāda plāna par terorakta sarīkošanu Diseldorfā. Tiesneši atzina, ka Salehs A. ir vainīgs citos noziegumos – karošanā “Islāma valsts” rindās Sīrijā un kāda Sīrijas armijas sapiera nogalināšanā 2013.gadā.

Aizstāvības puse lūdza Saleham A, piespriest mazāku sodu, skaidrojot, ka viņš esot piespiests pievienoties “Islāma valstij”.

LA.lv