Pasaulē
Citur

Sīrijā apšaudīta ANO drošības komanda, ievainoto nav2


Sīrija, 18.04.2018.
Sīrija, 18.04.2018.
Foto – LETA/REUTERS

Sīrijā Dumas pilsētā otrdien raidīti šāvieni ANO drošības komandas virzienā, kas šajā Damaskas pievārtes pilsētā atradās izpētes misijā pirms ķīmisko uzbrukumu ekspertu plānotās ierašanās, pavēstīja ANO amatpersona.

“Vakar tika raidīti šāvieni uz ANO drošības komandu, kas veica izpēti Dumā,” sacīja amatpersona. “Neviens netika ievainots, un viņi atgriezās Damaskā.”

Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) eksperti gaida uz drošības komandas “zaļo gaismu”, lai varētu doties uz Dumu un izmeklēt apsūdzības par tur notikušo ķīmisko uzbrukumu.

OPCW pārstāvji Damaskā ieradās sestdien, bet doties uz Dumu sākotnēji bija paredzēts jau svētdien.

ANO amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, sacīja, ka drošības komanda pagaidām kopā ar OPCW ekspertiem paliks Damaskā.

Sīrijas vēstnieks Bašars Džaafari ANO Drošības padomei sacīja, ka OPCW eksperti varēs sākt izmeklēšanu, tiklīdz būs saņēmuši ANO drošības komandas atļauju.

“Ja šī ANO drošības komanda nolemj, ka situācija Dumā ir pietiekami droša, tad faktu izzināšanas misija darbu Dumā var sākt rīt,” norādīja diplomāts.

“Sīrijas valdība ir darījusi visu, lai sekmētu misijas darbu,” bet jautājumu par to, vai izvietot Dumā ekspertu misiju, ir jāizlemj ANO un OPCW, balstoties drošības apsvērumos, sacīja Džaafari.

Rietumvalstis apgalvo, ka 7.aprīlī uzbrukumā Dumā esot lietotas ķīmiskas vielas, visticamāk hlors un zarīns, un ka uzbrukumā dzīvību zaudējuši vismaz 40 mierīgie iedzīvotāji.

Saistītie raksti

Sīrija un tās sabiedrotā Krievija kategoriski noliedz, ka šāds uzbrukums būtu noticis, skaidrojot, ka vēstis par it kā notikušo uzbrukumu izplatījuši nemiernieki, lai izprovocētu Rietumu uzbrukumu Sīrijai.

ASV, Francija un Lielbritānija, reaģējot uz apsūdzībām par Dumā notikušo ķīmisko uzbrukumu, sestdien īstenoja bezprecedenta raķešu triecienu Sīrijai.

LA.lv