×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Sīrijā izcēlušās sīvas cīņas Damaskas lidostas apkaimē

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijā Damaskas lidostas apkaimē izcēlušās sīvas cīņas starp režīma spēkiem un nemierniekiem, atcelti avioreisi un slēgts ceļš uz lidostu.

Vienlaikus ar sadursmēm visā valstī bloķēti arī interneta un mobilo telefonu sakari. Sīrijas valdība, acīmredzot, uzsākusi līdz šim lielāko uzbrukumu nemiernieku kontrolētajām teritorijām uz austrumiem no Damaskas, ziņo raidorganizācijas BBC korespondents, piebilstot, ka Sīrijas valdība arī iepriekš militāru operāciju laikā bloķējusi interneta sakarus, bet šī ir pirmā reize, kad tas darīts visas valsts mērogā.

Tikmēr Sīrijas informācijas ministrs ziņoja, ka interneta sakarus pārrāvuši teroristi un inženieri jau ķērušies pie bojājumu novēršanas. Par teroristiem Damaskas režīms parasti dēvē Sīrijas nemierniekus. Saspringtās situācijas dēļ aviokompānijas “Emirates Airline” un “Egypt Air” atcēlušas lidojumus uz Damasku. BBC korespondents ziņo, ka Sīrijas režīma spēki reģionā iesūtīti pēc tam, kad nemiernieki apšaudījuši lidostas skrejceļu. Sīrijas lielākā bruņotās opozīcijas grupējuma – Brīvās Sīrijas armijas – avots BBC atklājis, ka nemiernieki jau sen plānojuši uzbrukt lidostai un kaujinieki pēdējo dienu un stundu laikā tuvojušies tai soli pa solim. Plāna mērķis ir sagrābt savā kontrolē lidostu, ne tikai veikt uzbrukumu tai. Nemiernieku kaujinieki, kas piedalās uzbrukumā, ir labi bruņoti, jo pēdējo nedēļu laikā sagrābuši savās rokās režīma spēkiem piederošus ieročus, atklāja anonīmais avots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+