Latvijā
Sabiedrība

Sīrijā karojošais Mārtiņš bijis kluss puisis no laukiem 16

AFP/LETA

Pirms atgriešanās Latvijā par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā aizdomās turētais 21 gadu vecais Mārtiņš vairākus mēnešus bijis ieslodzīts cietumā Sīrijā. Taču viņam izdevies izbēgt no tā. Bēguļojot viņš šķērsojis Sīrijas – Turcijas robežu. Tur atkal Mārtiņu aizturēja un viņš nonācis cietumā Turcijā. Pirms nepilnām divām nedēļām Mārtiņu deportēja uz Latviju, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Šobrīd Mārtiņam joprojām neesot aizstāvja – personas, kura sniegtu juridisko palīdzību.

Raidījums norāda, ka islāmam Mārtiņš pievērsās pēc 11. klases, 2013. gada vasarā. Mārtiņam skolā draugu nebija. Turpretim datorspēļu vietnē internetā viņš iepazinās ar savu vienaudzi no Somijas. Abi jaunieši piereģistrējās vienā no lielākajiem musulmaņu forumiem. Tajā Mārtiņš čatoja līdz brīdim, kad Latviju pameta.

Mārtiņa skolotāja atceras, ka viņa pasaule bija internets un dators. Savukārt ciematā, kurā dzīvoja Mārtiņš, veikalā sastaptā pārdevēja novērojusi, ka puisis bijis vienpatis. Pēdējā skolas gadā Mārtiņš neapmeklēja nevienu klases pasākumu. Neieradās arī uz savu izlaidumu. Pārstāja klausīties mūziku.

Raidījums norāda, ka nav zināms, vai Mārtiņš uzturēja kontaktus ar ģimeni. Mārtiņa tēvs pirms gada “De facto” centās noliegt, ka viņam vispār ir dēls. Savukārt šonedēļ sastaptā Mārtiņa māte runāt nevēlējās un “De facto” komandai sita ar mietu.

Saistītie raksti
LA.lv