×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Sīrijā karojošais Mārtiņš bijis kluss puisis no laukiem (2)

AFP/LETAAFP/LETA

Pirms atgriešanās Latvijā par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā aizdomās turētais 21 gadu vecais Mārtiņš vairākus mēnešus bijis ieslodzīts cietumā Sīrijā. Taču viņam izdevies izbēgt no tā. Bēguļojot viņš šķērsojis Sīrijas – Turcijas robežu. Tur atkal Mārtiņu aizturēja un viņš nonācis cietumā Turcijā. Pirms nepilnām divām nedēļām Mārtiņu deportēja uz Latviju, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Šobrīd Mārtiņam joprojām neesot aizstāvja – personas, kura sniegtu juridisko palīdzību.

Raidījums norāda, ka islāmam Mārtiņš pievērsās pēc 11. klases, 2013. gada vasarā. Mārtiņam skolā draugu nebija. Turpretim datorspēļu vietnē internetā viņš iepazinās ar savu vienaudzi no Somijas. Abi jaunieši piereģistrējās vienā no lielākajiem musulmaņu forumiem. Tajā Mārtiņš čatoja līdz brīdim, kad Latviju pameta.

Mārtiņa skolotāja atceras, ka viņa pasaule bija internets un dators. Savukārt ciematā, kurā dzīvoja Mārtiņš, veikalā sastaptā pārdevēja novērojusi, ka puisis bijis vienpatis. Pēdējā skolas gadā Mārtiņš neapmeklēja nevienu klases pasākumu. Neieradās arī uz savu izlaidumu. Pārstāja klausīties mūziku.

Raidījums norāda, ka nav zināms, vai Mārtiņš uzturēja kontaktus ar ģimeni. Mārtiņa tēvs pirms gada “De facto” centās noliegt, ka viņam vispār ir dēls. Savukārt šonedēļ sastaptā Mārtiņa māte runāt nevēlējās un “De facto” komandai sita ar mietu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. un tie kas karo no musu suda izsmieklu armijas vai nebutu jatiesa kaut vinus tur visus apsautu

  2. “Savukārt šonedēļ sastaptā Mārtiņa māte runāt nevēlējās un “De facto” komandai sita ar mietu.”
    Pareizi darja. Malacis mamma!
    LTV smako pēc politpastjuma ka bail. tāpat kā LR1 Vairs nelietoju šos svešādos globalistu pārņemtos medijus. atsevišķus nepolitiskus raidijumus varbūt.
    Līdz kam viņi ir nolaisti kopš 90-tajiem gadiem, kad tas bij tautas pulss un sirdsapziņa. Pilnīgi svešo pārņemti un nolaisti.

Draugiem Facebook Twitter Google+