×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Sīrijā notiek vērienīgas Asada atbalsta demonstrācijas

asada_atbalsta_akcija

Visā Sīrijā ceturtdien, kad aprit gads kopš asiņaino nemieru sākuma, notiek vērienīgas prezidenta Bašara al Asada atbalsta demonstrācijas. Valsts televīzijas pārraidītajos kadros redzami tūkstošiem cilvēku, kas ar Sīrijas karogiem un Asada portretiem rokās sapulcējušies mītiņos laukumos galvaspilsētā Damaskā, Alepo ziemeļos, Latākijā Vidusjūras piekrastē, Suveidā dienvidos un Hasekā ziemeļaustrumos.

Šīs pilsētas tikpat kā nav skāruši nemieri, kas aizsākās 2011.gada 15.martā.

“Pēc gada, kad pret Sīriju ticis vērsts spiediens, mēs vēlamies, lai pasaule sadzird mūsu balsi – lieciet Sīriju mierā,” telekanālam sacīja kāda demonstrante.

Varasiestādes, kas nemieros vaino ārvalstu atbalstītās teroristu bandas, izziņojušas “globālo demonstrāciju Sīrijas atbalstam”, kas būtu kā pretsvars režīma pretinieku daudzviet pasaulē rīkotajām demonstrācijām.

“Par dzīvībām, kas zaudētas kaujā par Sīriju,” lasāms sauklī televīzijas ekrānos.

Kopš pagājušā gada marta bruņotā opozīcija cenšas gāzt Sīrijā četrus gadu desmitus valdījušo Asadu dinastiju. Pērn prezidents Bašars al Asads solīja, ka valstī īstenos reformas, tomēr tas viņam nav liedzis sākt oponentu ieņemto pilsētu apšaudi. Abās konflikta pusēs dzīvību zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku.

Asads otrdien izdeva dekrētu, kas paredz parlamenta vēlēšanas rīkot 7.maijā. Tas, pēc visa spriežot, noticis, reaģējot uz ANO un Arābu līgas īpašā sūtņa Kofi Annana ieteikumiem Sīrijas krīzes noregulējumam.

7.maijā gaidāmās vēlēšanas būs trešās parlamenta vēlēšanas Sīrijā kopš 2000.gada, kad Asads nāca pie varas.

Sīrijā 26.februārī notika referendums, kurā 90% tā dalībnieku atbalstīja jauno valsts konstitūcijas projektu, jau iepriekš ziņoja varasiestādes.

Jaunās konstitūcijas galvenā novitāte ir tā, ka tajā atcelts līdzšinējā pamatlikuma astotais punkts, kurā bija noteikta partijas “Baath” (“Atdzimšana”) vadošā loma. Šī panta vietā konstitūcijas projektā piedāvāta visu politisko partiju vienlīdzība.

Brīvība ir “svētas tiesības” un personīgās brīvības pārkāpumi ir noziegums, kas sodāms pēc likuma, teikts jaunajā konstitūcijā.

Sīrija turpinās īstenot reformas un cīnīties pret terorismu, pagājušajā nedēļā apliecināja prezidents Bašars al Asads.

“Sīrijas tauta, kas jau iepriekš spējusi sagraut ārzemju sazvērestības, ir no jauna pierādījusi savas spējas aizstāvēt valsti un izveidot jaunu Sīriju, apņēmīgi īstenot reformas paralēli cīņai ar ārzemju atbalstīto terorismu,” sacīja Asads.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+