×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Sīrija paziņo, ka piekritusi Krievijas iniciatīvai par ķīmiskajiem ieročiem

LETA/AFPLETA/AFP

Sīrijas ārlietu ministrs Valīds al Muallems otrdien paziņoja, ka Sīrija jau esot piekritusi Krievijas iniciatīvai, kas paredz, ka Sīrijas režīms nodos savus ķīmiskos ieročus starptautiskā kontrolē.

“Vakar mums bija ļoti auglīgas sarunas ar [Krievijas ārlietu ministru] Sergeju Lavrovu, un viņš izvirzīja iniciatīvu par ķīmiskajiem ieročiem,” sacīja Muallems pēc tikšanās Maskavā ar Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domas spīkeru Sergeju Nariškinu, vēstīja Krievijas ziņu aģentūras.

“Un jau [pirmdienas] vakarā mēs piekritām Krievijas iniciatīvai,” teica Sīrijas ārlietu ministrs, uzsverot, ka tā “izsitīs pamatu zem kājām amerikāņu agresijai”.

Jau vēstīts, ka Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien aicināja Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu nodot tā rīcībā esošo ķīmisko ieroču arsenālu starptautiskā kontrolē un pēc tam to iznīcināt, lai tādā veidā izvairītos no militāro triecienu draudiem. Lavrovs izteica šo aicinājumu pēc tikšanās Maskavā ar Sīrijas ārlietu ministru Validu al Muallemu.

ASV prezidents Baraks Obama pirmdien nosauca šo Krievijas priekšlikumu par “iespējami pozitīvu” un solīja to apsvērt. Obama brīdināja, ka nav atteicies no plāniem veikt militārus triecienus pret Sīriju ķīmisko ieroču lietošanas dēļ, bet varētu atlikt to īstenošanu, ja Sīrija piekristu šim Krievijas priekšlikumam.

Vašingtonas sabiedrotie Eiropā ir pauduši piesardzīgu atbalstu Krievijas priekšlikumam.

Francija paziņoja, ka iesniegs ANO Drošības padomei rezolūcijas projektu, kura mērķis ir piespiest Sīriju publiskot tās ķīmisko ieroču programmu, nodot tos starptautiskā kontrolē un tos iznīcināt.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons paziņoja, ka Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšana būtu “milzīgs solis uz priekšu”, bet arī pauda bažas, ka Krievijas priekšlikums var būt “uzmanības novēršanas taktika”.

Vācijas kanclere Angela Merkele raksturoja Krievijas priekšlikumu kā “interesantu”, bet pauda cerību, ka tas tiks ātri īstenots un netiks izmantots tikai “laika iegūšanai”.

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns pirmdien aicināja iznīcināt Sīrijas ķīmisko ieroču arsenālu starptautiski uzraudzītās drošības zonās.

Savukārt Sīrijas opozīcijas Nacionālā koalīcija pauda skeptisku attieksmi par Lavrova priekšlikumu un nodēvēja to par politisku manevru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+