×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. marts, 2012
Drukāt

Sīrija pieņēmusi Annana piedāvāto miera plānu

sirija7

īrija pieņēmusi ANO un Arābu līgas īpašā sūtņa Kofi Annana piedāvāto sešu punktu miera plānu, kura mērķis ir panākt vardarbīgo nemieru pārtraukšanu Sīrijā.

“Sīrijas valdība ir nosūtījusi vēstuli īpašajam sūtnim Kofi Annanam, pieņemot viņa sešu punktu plānu, ko apstiprinājusi Apvienoto Nāciju Drošības padome,” apstiprināja Annana pārstāvis Ahmads Favzi. “Annana kungs uzskata to par nozīmīgu sākotnējo soli, kas varētu pielikt punktu vardarbībai un asinsizliešanai, nodrošināt palīdzību cietušajiem un radīt politiskajam dialogam labvēlīgu atmosfēru, lai piepildītu Sīrijas tautas likumīgos centienus.”

Annana sešu punktu miera plāns, kuram pagājušajā nedēļā atbalstu pauda arī Krievija un Ķīna, paredz apturēt vardarbību, nodrošināt iespējas humānās palīdzības sniegšanai, atbrīvot pēdējā gada laikā aizturētos un no protestu plosītajām pilsētām atsaukt drošības spēkus. Cilvēktiesību aizstāvju un novērotāju apkopotā informācija liecina, ka kopš nemieru sākuma pērnajā martā Sīrijā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 9100 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+