×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

Sīrijas armija atkarojusi nemierniekiem Alepo rajonu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Sīrijas valdības karaspēks Alepo atkarojis nemiernieku kaujiniekiem Salahedinas rajonu, kur bruņotās opozīcijas karotāju pozīcijas bija visspēcīgākās, valsts televīzijas ēterā svētdien vakarā apliecināja armijas pārstāvis.

“No algotņu karotājiem pilnībā ir atgūta kontrole pār Salahedinu,” sacīja pārstāvis. “Dažu dienu lakā drošība pilnībā atgriezīsies Alepo.”

Tostarp aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human rights”, kas notikumiem Sīrijā seko no Londonas, norādīja, ka kaujas Salahedinā joprojām turpinās.

Svētdien valdība pasludināja arī uzvaru kaujā par Damasku, kur nemiernieki sāka uzbrukumu pirms divām nedēļām.

“Šodien es jums varu apliecināt, ka Sīrija ir spēcīgāka. Mazāk nekā nedēļas laikā viņi ir sakauti [Damaskā], un šī operācija ir cietusi neveiksmi,” vizītē Irānā sacīja Sīrijas ārlietu ministrs Valids Mualems. “Tad viņi pārgāja uz Alepo, un es varu jums garantēt – viņu sazvērestība cietīs neveiksmi.”

Sīrijas oficiālā ziņu aģentūra SANA vēsta, ka Salahedinas rajons pilnībā attīrīts no “teroristu bandu pārpalikumiem”.

Kaujinieki, kuru vidū ir arābu un citu valstu pilsoņi, cietuši smagus zaudējumus, apliecināja oficiāls informācijas avots. Iznīcināto kaujinieku vidū ir arī vairāki grupējumu līderi.

Citā Alepo rajonā – Babalhadidā – valdības spēki vērsuši iznīcinošu triecienu pret kaujiniekiem, daudzus no viņiem iznīcinot, ievainojot, citi saņemti gūstā.

Alepo priekšpilsētā Al Barkumā drošības struktūru karotāji atvairījuši “bruņotus teroristus”, kas mēģināja izpostīt vairākas fabrikas, vēsta SANA.

Savukārt ANO svētdien apliecināja, ka divu dienu laikā, kopš valdības karaspēks sācis ofensīvu Alepo, pilsētu pametuši 200 000 tās iedzīvotāju.

Nav zināms, cik daudz cilvēku pilsētu nespēj pamest, apliecināja ANO humāno operāciju biroja vadītāja Valerī Amosa, vienlaikus mudinot garantēt palīdzības organizācijām drošu piekļuvi Alepo.

Alepo ir otra nozīmīgākā Sīrijas pilsēta un tās finanšu centrs. Gan nemierniekiem, gan valdības spēkiem tā ir stratēģiski svarīga. Tieši tāpēc Damaska pārdislocējusi karaspēku no citiem virzieniem, lai šajā pilsētā iespējami ātri apspiestu sacelšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+