×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. marts, 2014
Drukāt

Sīrijas armija ieņem nemiernieku pilsētu Jabrudu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A handout picture released on March 15, 2014, by the official Syrian Arab News Agency (SANA) reportedly shows the city of Yabrud after the Syrian army advanced in the key rebel bastion. State television broadcast images of the town from its outskirts and said troops had advanced two kilometres (more than a mile) inside the town towards a roundabout. AFP PHOTO/HO/SANA === RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / HO / SANA" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS ===

Sīrijas armija svētdien, 16.martā, pilnībā ieņēma Jabrudas pilsētu, kuru pirms tam kontrolēja nemiernieki un kas atrodas stratēģiski svarīgā rajonā pie Libānas robežas, ziņoja Sīrijas valsts mediji.

“Mūsu dromīgie bruņotie spēki pilnībā kontrolē Jabrudu Damaskas provincē un pārmeklē pilsētu, aizvācot teroristu novietotus spridzekļus,” ziņoja valsts televīzija, atsaucoties uz ziņu avotu armijā. Tā arī ziņoja, ka armija ir aizturējusi un nogalinājusi lielu skaitu “teroristu”, kā Sīrijas režīms dēvē opozīcijas nemierniekus.

Sīrijas armija tagad plāno pilnībā bloķēt opozīcijas apgādes ceļus pāri Libānas robežai.

Opozīcijas ziņu avoti paziņoja, ka pirms pilsētas krišanas civiliedzīvotāji un aktīvisti naktī aizbēguši uz Libānu.

Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija” paziņoja, ka Jabrudu ieņēmis Sīrijas režīma karaspēks, to atbalstošā zemessardze “Nacionālie aizsardzības spēki” un Libānas šiītu kustības “Hezbollah” kaujinieki. Domājams, ka “Hezbollah” spēlēja galveno lomu šīs pilsētas ieņemšanā.

Jabrudas krišana ir simbolisks un praktisks trieciens Sīrijas opozīcijai, jo pilsēta bija nemiernieku bastions kopš nemieru sākuma 2011.gada martā un atrodas stratēģiski svarīgā vietā pie Libānas robežas un pie automaģistrāles, kas savieno Damasku ar Sīrijas trešo lielāko pilsētu Homsu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+